Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Řešení: IE iframe print (nejen pro Fancybox)

Jiří Melčák | 12. květen 2011 | 20 974× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.8 (16 hlasů)

Dnes jsem řešil problém, na který jsem za několik posledních let nenarazil - zřejmě proto, že jsem takové řešení prostě dosud nepoužil. Problém se týkal tisku z iframe samozřejmě v IE (vyvolaný jQuery pluginem Fancybox). Problém jsem si rychle nasimuloval v IE7 a IE8 - jiné verze jsem již netestoval a začal hned hledat řešení. Je jich několik, mě však fungoval jen ten, který následuje dále v článku...

Celý článek »

Barcamp Vsetín 2010 - neprofesionální pohled grafičky

Lenka Melčáková | 18. leden 2010 | 53 143× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 2.8 (14 hlasů)

V sobotu jsme se vrátili z Barcampu a nečekejte, že budu v tomto článku hodnotit kvalitu přednášek, jelikož mi taková role ani nepřísluší. Zúčastnila jsem se Barcampu (bohužel pro mne) jako grafička, která všem těm Google certifikátům, jQuery, iPhonům a rozšířené realitě nerozumí natolik, aby mohla adekvátně hodnotit. Musím se přiznat, že taková akce byla pro mne první od doby co se věnuji tomuto oboru a že je to již docela dlouhá doba. Jsem ten správný geek, který nerad chodí do společnosti a sleduje dění zpoza počítače a tiše závidí všem, co našli odvahu vyjít ven na sluneční světlo a do společnosti jiných geeků. Chci tedy Barcamp zhodnotit tak trochu z té mé pozice, kdy jsem spíše sledovala lidi kolem a žasla nad tím, že všichni, které znám pouze z internetu jsou prostě jenom také lidé z masa a kostí a jsou hlavně milí a příjemní.

Barcamp Vsetín 2010

Celý článek »

jQuery: změna průhlednosti při hoveru (changing opacity on hover)

Jiří Melčák | 28. září 2009 | 57 054× zobrazeno | 8 komentářů
Hodnocení: 4.2 (14 hlasů)

Dnes si ukážeme velmi jednoduchý kus jQuery kódu, který je však poměrně efektně schopen dodat dynamiku do jinak např. statické prezentace. Nejčastěji je používána změna průhlednosti u obrázků, kdy nejprve pomocí jQuery nastavíme výchozí průhlednost, resp. neprůhlednost (opacity) na 0.3 a následně skript při události hover spustí kód, který "zanimuje" průhlednost z výchozí hodnoty 0.3 na 1 (tedy na neprůhlednost) a následně při ukončení hoveru se průhlednost vrátí na zadanou hodnotu. Časový interval si samožrejmě můžete nastavit dle libosti.

jQuery

Celý článek »

WYSIWYG editor TinyMCE + TinyBroswer = solidní základ pro CMS

Jiří Melčák | 25. září 2009 | 173 542× zobrazeno | 32 komentářů
Hodnocení: 3.8 (11 hlasů)

Včera jsem se na Twitteru rozplýval nad poslední verzi WYSIWYG editoru TinyMCE, který osobně používám již roky, ať už jako plugin do Textpatternu nebo jako hlavní editor do našeho vlastního CMS a e-commerce řešení. A ne že by poslední build TinyMCE byl něčím extra výjimečným, ale po delší době, kdy jsem opět vyzkoušel řadu nových i starých pluginů, jsem konečně našel jednoduché a plně funkční řešení pro správu a nahrávání souborů a obrázků. To vše navíc (od verze TinyMCE 3.2.5) plně inicializováno přes jQuery, což přináší řadu výhod i pro ovládání samotného editoru skrze jQuery (zapnutí/vypnutí editoru, extérní ovládání vybraného textu...). A k tomu navíc ještě naprosto jednoduše lze nastavit gzip kompresi.

TinyMCE + TinyBrowser

Celý článek »

Evropské domény budou mít (bohužel) diakritiku

Jiří Melčák | 19. září 2009 | 46 526× zobrazeno | 14 komentářů
Hodnocení: 4.4 (7 hlasů)

Mnozí z vás jistě zaregistrovali zprávu o rozhodnutí EURid - správce nadnárodní domény EU - zavést a umožnit registraci této domény včetně diakritiky a to od 10. prosince 2009. Nebudu zastírat, že osobně jsem poměrně velkým odpůrcem zavedení IDN domén, ostatně toto není můj první článek na téma domén s diakritikou (viz. článek Už máte svou vlastní doménu? nebo Domény s diakritikou opět žhavým tématem - kravina nebo blbost?). Celé to totiž brzy vyústí v zavedení IDN domén pro naši národní CZ doménu, byť je veřejnost v současné době výrazně proti zavedení těchto domén. Celé to totiž je jen o penězích, které budou inkasovat správci domén, registrátoři a v neposlední řadě doménoví spekulanti, kteří budou rychlejší než vy...

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu