Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 11


jQuery - užitečný a mocný javascriptový framework

Jiří Melčák | 2. srpen 2008 | 22 003× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Věřím, že každý tvůrce webu či webové aplikace, ať už online nebo offline, již minimálně slyšel o javascriptových knihovnách, které neskutečným způsobem dokáží zjednodušit, zeefktivnit a zrychlit jejich tvorbu. Na českém internetu je nejpoužívanějším javascriptovým frameworkem jQuery, který získává den za dnem větší pozornost. Nesmíme však zapomenout i na ostatní jako je např. Prototype, Script.aculo.us (což je nádstavba Prototype), MooTools, Dojo a desítky dalších. Je to více než rok, co jsem poprvé přičichl k jQuery a musím uznat, že je to opravdu elegantní a mocný framework. Pokud jej ještě neznáte, prosím, seznamte se.

jQuery

Celý článek »

Patterns: Sbírka kvalitních vzorů

Lenka Melčáková | 1. srpen 2008 | 15 789× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 4.7 (7 hlasů)

Patterny znamenají v překladu vzory. Jedná se tedy o vzor, kdy se jeho objekty a tvary ve velké ploše předvídatelným způsobem opakují a tvoří tak celistvý obraz. Patterny se dnes používají převážně v počítačové grafice, a to konkrétně například na pozadí www stránek. Proto si prohlédněte malou ukázku vzorů, které jsem vybrala a můžete si je také stáhnout.

Floral patterns no. 1

Pattern ke stažení zdarma

Celý článek »

Ikony: Stáhněte si pěknou a kvalitní RSS ikonu

Lenka Melčáková | 1. srpen 2008 | 15 031× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.8 (4 hlasy)

V článku Zaujměte své čtenáře pěknou a kvalitní RSS ikonou jsem jen obecně nastínila co je to RSS, kde a jak se používá a kam jej na stránkách vložit a jak. V tomto příspěvku vám dávám odkazy na stažení pár pěkných RSS ikonek zdarma, které můžete použít na svých www stránkách. Tak si zarolujte...

Standardní RSS ikony

Tyto ikony jsou takovým standardem k identifikaci RSS zdrojů. Použitím těchto ikon nic nezkazíte, ale ani neohromíte...

Standardní RSS ikony

Celý článek »

Zaujměte své čtenáře pěknou a kvalitní RSS ikonou

Lenka Melčáková | 1. srpen 2008 | 11 285× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Používání RSS kanálů je velice rozšířenou a hlavně oblíbenou formou, jak sledovat své oblíbené stránky a být vždy v obraze, když se někde objeví nový článek či zpráva. Na druhou stranu majitélé stránek, serverů a blogů by tuto službu neměli opomíjet a můžou si být jisti, že své čtenáře velice potěší zprovozněním RSS kanálů na svých stránkách. Pravidlený návštěvník, tak bude vždy a včas informován o nových aktivitách na jeho oblíbených www stránkách. I přesto však je mnoho lidí, kteří zatím neměli možnost poznat nebo dokonce neznají tento užitečný webový zdroj, co ušetří spoustu času při brouzdání po internetu.

Náš Profimagazin RSS Robot

Pouze pracovní verze. Ještě na něm pracujeme, abychom ho mohli poskytnout ke stažení.

Náš RSS Robot

Celý článek »

České fonty: Nejstahovanější fonty za měsíc červen

Lenka Melčáková | 22. červenec 2008 | 17 335× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Každý měsíc ze serveru české fonty můžeme zhodnotit fonty, které se vám nejvíce líbí a jsou tedy nejvíce stahované. Za měsíc červen jsou to Desyrel, akaFrivolity a Baron Kuffner.

Desyrel

Desyrel -nejstahovanější font za červen - české fonty zdarma ke stažení

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu