Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 12


Photoshop Brushes: Štětce napodobující papír

Lenka Melčáková | 22. červenec 2008 | 19 656× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.0 (5 hlasů)

Našla jsem na internetu moc pěkné štětce, které vytváří dojem pokrčeného papíru. Textury, které jsou ve Photoshopu tohle tak pěkně neumí.

Photoshop Brushes - Paper

Photoshop Brushes - Paper

Celý článek »

ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry

Jiří Melčák | 22. červenec 2008 | 12 589× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.5 (2 hlasy)

Pro lidi pohybující se v oblasti webdesignu nemusí být neznámý software s názvem ColorImpact 3. Ale nejen tito lidé dokáží ocenit kvalitu a funkčnost ColorImpact 3, který toho s barvami umí opravdu hodně a je cenným pomocníkem v míchání barevných odstínů, doplňkových či kontrastních barev, barevných palet, atd. a díky němu tak můžete (nejen) ze svého webu vykouzlit mnohem příjemnější barvy a tím i celý vzhled, než pokud byste použili postupné vybírání barev např. ve Photoshopu hledáním barevného odstínu.

ColorImpact 3 ColorImpact 3 - barevné variace - světlejší odstíny

Celý článek »

Photoshop Shapes: Sbírka tvarů pro Photoshop ke stažení zdarma

Lenka Melčáková | 22. červenec 2008 | 25 596× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (5 hlasů)

Stáhněte si jednoduché tvary (Shapes) pro Photoshop. Na internetu je neuvěřitelné množství těchto tvarů, které jsou nezbytnou součástí pro grafiky. Dobře se s nimi pracuje a každý si najde vždy to co potřebuje. Toto je první část nepřeberného množství tvarů zdarma, příště přineseme další.

Základní tvary (Basic Shapes)

Základní tvary (Basic Shapes)

Celý článek »

Vytvořte si jedinečnou faviconu, aby vás bylo vidět v záplavě záložek

Lenka Melčáková | 22. červenec 2008 | 13 923× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.3 (3 hlasy)

Favicona je zmenšená značka www stránek, graficky vycházející především z loga, aby co nejvíce korespondovala se vzhledem stránek. Ve zkratce na 16 x 16 pixelech musí jít poznat, o jaké stránky se jedná. Mnoho lidí má otevřeno v prohlížeči hodně záložek (já například běžně kolem 30 - 50 stránek) a favicona je často jediným symbolem, kterým se při překlikávání stránek řídí. Je to rychlejší, než naslepo stránku hledat nebo číst popisky v záložce.

Ukázka favicon

Jedná se pouze o ukázku favicon, které jsou již ve vlastnictví různých stránek, proto nejsou ke stažení zdarma.

Ukázka favicon

Celý článek »

LogoTemplater.com - jednoduchá, vektorová loga ke stažení zdarma

Lenka Melčáková | 22. červenec 2008 | 19 758× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.5 (4 hlasy)

Velice užitečný projekt Vlastimila Svobody, umožňuje stažení jednoduchých vektorových log, tvořených v Adobe Illustrator. Díky těmto velice pěkným návrhům můžete dát vzhled firemnímu logu, použít jej jako značku nebo ikonu pro vaše www stránky. Můžete je zdarma všestraně využít, záleží pouze na vaší fantazii.

Ukázka z LogoTemplater

LogoTemplater.com - jednoduchá, vektorová loga ke stažení zdarma

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu