Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 3


17 krásných asijských fontů

Lenka Melčáková | 11. leden 2009 | 19 227× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 4.0 (7 hlasů)

JSA Lovechinese

Asijské fonty ke stažení zdarma

Celý článek »

Ikony: Sada ikon zdarma pro osobní i komerční projekty

Lenka Melčáková | 8. leden 2009 | 38 242× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 4.3 (3 hlasy)

Na blogu min.frexy.com najdete sadu ikon, které jsou zdarma nejen pro osobní účely, ale i pro komerční projekty. Jedná se o tři velice excelentní sady ikon a autor v tomto případě požaduje pouze zpětný odkaz na jeho blog v případě, že ikony použijete. Tento požadavek není vůbec svazující, vzhledem k úžasné kvalitě zpracování a ochotě autora, uvolnit tyto ikony bez poplatku.

Icony zdarma k osobním i komerčním účelům

Celý článek »

ScreenToaster - tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší

Lenka Melčáková | 8. leden 2009 | 18 865× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší, dělí vás od ní pouze registrace na ScreenToaster.com. ScreenToaster je online služba, zdarma umožňující zachytit a nahrát video vaší činnosti na monitoru doslova jediným kliknutím. Nejedná se sice o nic nového, takových programů existuje mnoho, ale tato služba je výjimečná právě tím, že je online a zdarma, není třeba žádné stahovaní ani instalace a prostě pro rychlou tvorbu video návodu je naprosto dostačující. Všechny vytvořené video screenshoty můžete sdílet přímo na stránkách ScreenToasteru, což vzhledem k téměř nulové české komunitě asi nebude to nejzajímavější. Mnohem zajímavěji se však jeví brzy připravovaný export videa na Youtube, dále jejich tým vývojářů neustále pracuje na zlepšování plynulosti a kvality aplikace, na vylepšeném nahrávání zvuku a titulků a také snímání webovou kamerou. Mimojiné byl ScreenToaster vyhodnocen jako nejužitečnější online aplikace roku 2008.

ScreenToaster - snímání obrazovky

Celý článek »

Wireframe papír v PDF formátu nejen pro webdesignéry

Lenka Melčáková | 7. leden 2009 | 21 883× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Může se stát, že by se vám někdy mohl hodit papír pro tvorbu wireframů s všestranným využitím. Na stránkách KONIGI jej poskytují zdarma ke stažení a to rovnou v PDF formátu. Podle Konigi je jejich milimetrový papír určen pro vizuální návrháře, projektanty, architekty a webové designéry. Tyto papíry můžete jednoduše vytisknout, využít pro náčrtky, poznámky, ale i složité kresby vyžadující přesnost, navrhování layoutu stránek či k čemukoliv jinému, co vás zrovna napadne.

Milimetrový papír v PDF nejen pro webdesignéry

Celý článek »

Webdesignérský nástroj ColorPix pro rychlé nabírání barev

Lenka Melčáková | 6. leden 2009 | 15 493× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

V jakékoliv fázi tvorby internetových stránek od grafického návrhu po kódování CSS/XHTML šablon, je potřeba velice často zjišťovat jednotlivé barvy a kopírovat si je do schránky. Je mnoho nástrojů a návodů, jak zjistit barvu co nejrychleji, ale poslední dobou jsem si oblíbila ColorPix od ColorSchemer. Jedná se o miniaplikaci, kterou si můžete stáhnout do počítače zcela zdarma, není nutné nic instalovat, stačí pouze spustit .exe soubor a můžete začít tento nástroj používat.

ColorPix - kapátko pro zjišťování barev

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu