17 krásných asijských fontů
Ikony: Sada ikon zdarma pro osobní i komerční projekty
Na blogu min.frexy.com najdete sadu ikon, které jsou zdarma nejen pro osobní účely, ale i pro komerční projekty. Jedná se o tři velice excelentní sady ikon a autor v tomto případě požaduje pouze zpětný odkaz na jeho blog v případě, že ikony použijete. Tento požadavek není vůbec svazující, vzhledem k úžasné kvalitě zpracování a ochotě autora, uvolnit tyto ikony bez poplatku.
ScreenToaster - tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší
Tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší, dělí vás od ní pouze registrace na ScreenToaster.com. ScreenToaster je online služba, zdarma umožňující zachytit a nahrát video vaší činnosti na monitoru doslova jediným kliknutím. Nejedná se sice o nic nového, takových programů existuje mnoho, ale tato služba je výjimečná právě tím, že je online a zdarma, není třeba žádné stahovaní ani instalace a prostě pro rychlou tvorbu video návodu je naprosto dostačující. Všechny vytvořené video screenshoty můžete sdílet přímo na stránkách ScreenToasteru, což vzhledem k téměř nulové české komunitě asi nebude to nejzajímavější. Mnohem zajímavěji se však jeví brzy připravovaný export videa na Youtube, dále jejich tým vývojářů neustále pracuje na zlepšování plynulosti a kvality aplikace, na vylepšeném nahrávání zvuku a titulků a také snímání webovou kamerou. Mimojiné byl ScreenToaster vyhodnocen jako nejužitečnější online aplikace roku 2008.
Wireframe papír v PDF formátu nejen pro webdesignéry
Může se stát, že by se vám někdy mohl hodit papír pro tvorbu wireframů s všestranným využitím. Na stránkách KONIGI jej poskytují zdarma ke stažení a to rovnou v PDF formátu. Podle Konigi je jejich milimetrový papír určen pro vizuální návrháře, projektanty, architekty a webové designéry. Tyto papíry můžete jednoduše vytisknout, využít pro náčrtky, poznámky, ale i složité kresby vyžadující přesnost, navrhování layoutu stránek či k čemukoliv jinému, co vás zrovna napadne.
Webdesignérský nástroj ColorPix pro rychlé nabírání barev
V jakékoliv fázi tvorby internetových stránek od grafického návrhu po kódování CSS/XHTML šablon, je potřeba velice často zjišťovat jednotlivé barvy a kopírovat si je do schránky. Je mnoho nástrojů a návodů, jak zjistit barvu co nejrychleji, ale poslední dobou jsem si oblíbila ColorPix od ColorSchemer. Jedná se o miniaplikaci, kterou si můžete stáhnout do počítače zcela zdarma, není nutné nic instalovat, stačí pouze spustit .exe soubor a můžete začít tento nástroj používat.