Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 4


99 papírových textur ke stažení a ukázka jejich použití

Lenka Melčáková | 4. leden 2009 | 26 766× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 3.9 (7 hlasů)

Tyto papírové textury vám pomohou vytvářet ty nejzajímavější a nejoriginálnější grafická díla. Musí se to s nimi však umět, není to tak jednoduché jak se zdá. Nejčastěji tyto textury můžete vidět ve spojení s webdesignem v tzv. Grunge stylu. Grunge styl je docela specifické umění, které se ne každému může líbit a je vždy nutné vědět, kdy a jak jej použít. Například na firemní grafiku se většinou nehodí a firma, která chce na internetu vystupovat solidním dojmem, vám tento styl téměř vždy zamítne. Na blogy a weby o grafice je však Grunge styl jako dělaný.

Ukázka použití papírových textur

Ukázka použití papírových textur

Celý článek »

Sněhové vločky: vektory, brushe, fonty, wallpapery

Lenka Melčáková | 3. leden 2009 | 35 688× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Protože dneska tak krásně sněžilo, teda alespoň u nás, inspirovalo mě to k sesbírání sněhových vloček. A vy si je nyní můžete také posbírat.

Sněhové vločky - brushe ke stažení

Celý článek »

Free online konvertory dokumentů, hudby a videa

Lenka Melčáková | 2. leden 2009 | 45 410× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Pokud potřebujete převést své dokumeny a soubory do jiných datových formátů, nabízíme vám přehled vybraných free online konvertorů, které vám umožní téměř neozmezný převod všeho možného online a zdarma. Některé z nich navíc nabízí po registraci a zaplacení vybraného paušálu další rozšířené možnosti jako např. online uložiště pro vaše soubory. Využití placených služeb může být velmi výhodné zejména pro firmy, kde pracují s datovými formáty, které poté musí převádět do jiných. Firmám tak může odpadnout případná investice do běžného komerčního softwaru. Pro běžné uživatele povětšinou bohatě postačí základní verze.

Webové aplikace, widgets, tools, freeware

Celý článek »

Vytvořte si náhledy webových stránek online

Lenka Melčáková | 1. leden 2009 | 15 393× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Programů pro tvorbu náhledů www stránek je sice mnoho, ale většina z nich se musí instalovat a v dnešní době je ztráta času zdržovat se instalováním programu na tak banální věc jako je náhled internetové stránky. Proto se na internetu objevují stále více instantní (online) aplikace, které odvedou stejnou práci mnohem rychleji, bez nutnosti instalace. Proto přicházím se dvěma online aplikacemi na tvorbu náhledů www stránek. A i přesto, že jsou to BETA verze, tak svoji práci odvedou kvalitně.

Online generátor náhledů internetových stránek

Celý článek »

Fonty: Výběr zajímavých obrázkových fontů

Lenka Melčáková | 29. prosinec 2008 | 26 862× zobrazeno | 6 komentářů
Hodnocení: 4.4 (5 hlasů)

Pokaždé, když vyhledávám fonty na internetu, je pro mne odjakživa kategorie Dingbats (obrázkové, bláznivé) jedno velké TABU. Až do dnešního dne, kdy jsem si řekla, že se na ně zkusím mrknout a pokud možno napíšu článek. Nikde nenajdete tolik blbostí, nedodělků, neuvěřitelných a nepoužitelných hovadin jako v kategorii Dingbats. Pro mne to vždy byla naprostá ztráta času tam cokoliv hledat. Web České fonty jsme zakládali s tím, že se chceme vyhnout prezentaci špatných a nečitelných fontů (jako je tomu na mnohých serverech o fontech) a hlavně blbostem v podobě obrázkových a bláznivých fontů. I přesto jsem pro vás vybrala pár zajímavých obrázkových fontů, které by se mohly hodit. Docela mne překvapilo, že se dají najít i skvosty mezi balastem. Některé vás pouze inspirují, jiné zase použijete tak jak jsou, prostě paráda. Takže stahujte!

Obrázkové fonty ke stažení zdarma

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu