Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 5


Ikony: Tipy na ikony zdarma ke stažení V

Lenka Melčáková | 28. prosinec 2008 | 32 601× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 4.5 (6 hlasů)

iFunny Vol.1

Ikony ke stažení zdarma

Celý článek »

IcoFx - hromadný převod Macintosh ikon na Windows ikony

Jiří Melčák | 28. prosinec 2008 | 13 992× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

V předchozím článku jsem psal o způsobu, jak pracovat s ICO formátem ve Photoshopu, neboť často potřebuji s tímto formátem pracovat. Zároveň jsem však narazil na další formát, který Photoshop neotevře. Jedná se o Macintosh ikony .ICNS, které naštěstí lze jednoduše konvertovat od formátu .ICO (Windows Icon), případně do dalších formátů, díky programu na tvorbu a editaci ikon IcoFx.

Software

Celý článek »

Free Photoshop plugin pro podporu ICO souborů

Jiří Melčák | 28. prosinec 2008 | 19 811× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Věřím, že snad každý, kdo pracuje často s Photoshopem se setkal s potřebou otevřít soubor .ICO (Windows Icon) a editovat jej. Nejčastěji je tento formát používám pro webové a systémové ikony a také pro favicony na www stránkách. Osobně nejčastěji potřebuji upravit nějakou webovou ikonu, která je ve formátu .ICO. Naštěstí v poslední době je téměř standardem distribuce ikon jak ve formátu .ICO, tak zároveň v příjemnějším formátu .PNG. Přesto pokud potřebujete otevřít a upravovat soubor uložený jako Windows Icon je zde naštěstí free plugin pro Photoshop od Telegraphics.com.au.

Adobe Photoshop

Celý článek »

Vyměňujete zpětné odkazy? Dobře... a proč tedy podvádíte?

Jiří Melčák | 15. listopad 2008 | 19 116× zobrazeno | 20 komentářů
Hodnocení: 3.7 (6 hlasů)

Síla a přínos zpětných odkazů je nezpochybnitelná. To, že vám zpětné odkazy z dlouhodobého hlediska zajistí vyšší pozici ve vyhledávačích, je asi zbytečné nošení dříve do lesa. Existuje spousta specializovaných firem, které se věnují linkbuildingu, tedy budování zpětných odkazů. Převážná většina z nich je úzce spojena s webdesignérskou profesí. Na druhé straně je výměna zpětných odkazů natolik jednoduchá, že si backlinky může spravovat každý zcela sám. Zde však nastává poměrně velký kámen úrazu...

Celý článek »

jQuery: Grafické označení externích odkazů a jejich otevření v novém okně

Jiří Melčák | 29. říjen 2008 | 20 453× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 4.6 (14 hlasů)

Stává se pomalu běžnou praxí, že bývají graficky odlišovány odkazy na stránce, které vedou mimo daný web. Podívejme se tedy, jak pomocí jQuery naprosto jednoduše odlišit externí odkazy a navíc je případně po kliknutí otevřít v novém okně bez použití target="_blank" (do krve bojující skupina lidí za neotevírání odkazů do nových oken jistě prominou). Nejprve si ukážeme, jak externímu odkazu přiřadíme class="external", pro kterou již budeme mít definované CSS vlastnosti. Ve druhém příkladu vložíme za externí odkaz obrázek bez použití CSS.

jQuery

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu