Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 7


Template: Pěkné CSS šablony ke stažení zdarma

Lenka Melčáková | 8. září 2008 | 35 355× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 4.6 (8 hlasů)

Výběr pěkných CSS šablon ke stažení zdarma.

G-Consultant

CSS šablony zdarma ke stažení

Celý článek »

jQuery: Aplikace pseudotřídy hover na cokoliv

Jiří Melčák | 7. září 2008 | 22 134× zobrazeno | 6 komentářů
Hodnocení: 4.1 (9 hlasů)

Občas je nutné dát uživateli www stránek zpětnou vazbu, když najedou myší nad nějaký element na stránce. V CSS pro tuto událost existuje pseudotřída :hover. Díky ní je možné např. změnit barvu elementu <a> při najetí myší nad daný odkaz. Ovšem zde webmaster naráží na nedostatky některých prohlížečů - konkrétně Internet Explorer 6 a nižší, které nepodporují pseudotřídu :hover na libovolný element v DOMu, ale pouze na element a <a> několik málo dalších (např. <li>). U moderních prohlížečů je podpora této pseudotřídy již naštěstí standardem. Pokud však chceme, aby ani uživatelé IE6 a nižších nepřišli zkrátka, máme zde jednoduché řešení pomocí javascriptové knihovny jQuery.

jQuery

Celý článek »

Template: Šablony brožur ke stažení zdarma

Lenka Melčáková | 7. září 2008 | 28 890× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Volných tiskovin na internetu není velké množství, často se jedná o placené služby. I přesto jsem pro vás našla pár brožur, které jsou ke stažení zdarma, možná se vám některé budou někdy hodit.

Brochure Templates

Šablona brožury zdarma ke stažení

Celý článek »

Naučte se, jak správně najít grafické podklady pro vaši tvorbu

Lenka Melčáková | 5. září 2008 | 619 135× zobrazeno | 16 komentářů
Hodnocení: 4.2 (6 hlasů)

V první řadě zapomeňte na češtinu a na Seznam.cz

Tam téměř nic nenajdete a pokud ano, tak to ani nestojí za to. Vyhledávání grafických podkladů na internetu patří k práci každého grafika. Zabírá to nemálo času při tvorbě jakýchkoliv návrhů (www stránek, tiskovin, bannerů...). Proto je velice důležité vědět, kde hledat a hlavně jak hledat. Dneska si popíšeme pár zaručených triků, jak najít vhodné fotografie, brushe, vektory a jiné pomůcky, pokud možno zdarma, ke stažení nebo za příznivou cenu.

Celý článek »

Photoshop Brushes: 21 tipů na štětce, které prostě musíte mít

Lenka Melčáková | 4. září 2008 | 63 394× zobrazeno | 17 komentářů
Hodnocení: 4.1 (7 hlasů)

Z miliardy štětců na internetu jsem pro vás dnes vybrala 21 tipů, které by se vám mohli hodit.

HighTech Circles

Photoshop brushes - štětce

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu