Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 8


Google Chrome - zajímavý internetový prohlížeč z dílny Google

Jiří Melčák | 2. září 2008 | 21 851× zobrazeno | 8 komentářů
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Včera 2. září spustil Google oficiálně stránky svého nového projektu pod názvem Google Chrome, kterým si chce urvat část tržního podílu mezi ne moc pestrou nabídkou internetových prohlížečů. Google tak zatne další klín mezi současnou čtyřku - Internet Explorer (před pár dny byla vydána druhá beta verze IE8), Firefox, Opera a Safari. Google Chrome je a bude vyvíjen jako open source a počítá se tedy, že na vývoji se budou podílet i ostatní uživatelé. Ostatně již při vývoji si nemálo vypůjčili z jiných otevřených systémů. Celý prohlížeč Google Chrome běží na enginu Webkit a rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

Google Chrome - nový internetový prohlížeč

Celý článek »

V počítačové době tradiční umění nevymírá

Lenka Melčáková | 1. září 2008 | 12 990× zobrazeno | 5 komentářů
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Je až s podivem kolik je na internetu talentovaných lidí, tento článek tedy patří jim a tradičnímu umění - kresbě.

Celý článek »

Podklady pro design vlastních originálních triček

Lenka Melčáková | 29. srpen 2008 | 2 836× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

Tričkové šílenství se drží už dost dlouho na vrcholu. Mít originální tričko je již snad důležítější než mít tričko značkové. E-shopy s tímto sortimentem rostou jako houby po dešti a to i v Česku. V dnešním článku si příjdou na své tedy nejenom tvůrci e-shopů s tričkama, ale také lidé, kteří si chtějí své originální tričko vyrobit sami. Najdete zde jak template různých triček, tak grafické většinou vektorové obrázky, které jsou ke stažení zdarma a z nich si můžete vyrobit právě to svoje nejoriginálnější tričko.

Tutorial na tvorbu trička ve Photoshopu

Vytvoř si originální tričko

Celý článek »

Vytvoř si wallpaper z originálních trpasličích ikon Kolme

Lenka Melčáková | 27. srpen 2008 | 17 749× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

Pokud máte rádi originální a neobyčejné grafické blbůstky, tak je tu pro vás Kolme. Kolme je skupina trpaslíků, kteří žijí ve virtuálním světě, někde ve vašem osobním počítači. Jsou v rozmanitých kategoriích jako například z dob Hamleta, olympiády nebo sumo. Můžete si stáhnout ikony trpaslíků zároveň s tapetou na plochu a trpaslíky na plochu poskládat, jak uznáte za vhodné. Kolme trpaslíky můžete vidět také na tričkách či jiných materiálech , které bohužel u nás určitě nejsou k sehnání. Záleží tedy na vás, jak tyto roztomilé ikonky využijete.

Kolme série trpasličích ikon

kolme - netradiční trpaslíci

Celý článek »

Ikony: Pixelové a mini ikonky ke stažení zdarma

Lenka Melčáková | 27. srpen 2008 | 180 674× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.6 (5 hlasů)

Pixelové a mini ikonky jsou častou součástí grafiky www stránek. Já nejvíce používám šipky a malé znaky, kterými se dá ostylovat odrážkový seznam. Mohou se však využít všelijak, proto zde přináším pár tipů, takže stahujte.

Sweetie BasePack

Pixelové a mini ikony zdarma ke stažení

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu