Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern | Stránka 9


Signatury - grafické ztvárnění podpisu

Lenka Melčáková | 26. srpen 2008 | 15 025× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

Signatura jinak také Signature Banner nebo Sig je druh počítačové grafiky, týkající se převážně mladých lidí. Jedná se vlastně o podpis, který se dá využít např. ve fórech a vyjadřuje vaši osobnost, náladu, oblíbenou postavu. Když se to vezme kolem, tak je to v podstatě nevyužitelný kus grafiky, který se málokdy dostane na širokou veřejnost, tím nechci nikoho urazit.

Samurai Sig

Jeden z mála českých a hezkých sigů. Jedná se dokonce o tutorial.

Signatura - podpisový banner

Celý článek »

Kvalitní fotografie pro vaše stránky zdarma z profesionální fotobanky

Lenka Melčáková | 25. srpen 2008 | 33 340× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 2.8 (6 hlasů)

Každý, kdo provozuje nějaký blog, e-zin nebo jakýkoliv internetový portál hledá vhodné obrázky ke svým článkům. Zaujmout čtenáře pěknou a hlavně trefnou fotografií může zajistit více čtenářů pro článek. Často se člověk vžije do článku právě díky vhodně zvolenému motivu. Jenže, kde takové obrázky vzít a hlavně legálně je otázka. Já vám však na ni dám odpověď, za kterou jistě budete vděčni.

Celý článek »

Ikony: Tipy na ikony zdarma ke stažení III

Lenka Melčáková | 24. srpen 2008 | 23 650× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 4.7 (6 hlasů)

Další výběr ikon ke stažení. Tři sady jsou pro komerční účely zpoplatněné, pro osobní/nekomerční potřebu je však můžete volně použít.

Pool

Sada ikon o tom, co vidíme v ulicích na jaře.

ikony zdarma ke stažení

Celý článek »

CMS Theme: Výběr Wordpress Theme zdarma ke stažení III

Lenka Melčáková | 23. srpen 2008 | 16 090× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

Další výběr jednoduchých, použitelných a přesto celkem pěkných šablon pro Wordpress, které jsou ke stažení zdarma.

Privat Rot

Wordpress Theme zdarma ke stažení

Celý článek »

404 Error: Not Found – výjimečně grafický skvost, většinou však žádná sláva

Lenka Melčáková | 14. srpen 2008 | 14 067× zobrazeno | 10 komentářů
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Chyba 404 - požadovaná stránka nebyla nalezena (404 Error: Not Found), je standardní reakcí, když návštěvník stránek zadá špatnou www adresu, nebo častěji již obsah na této adrese neexistuje. Stává se to u velkých serverů, kdy se předpokládá nefunkčnost některých starších odkazů. Výjimkou nejsou však i malé webové stránky nebo blogy, kde je úmrnost stránek a odkazů občas opravdu velká.

Profimagazín 404

Naše Profimagazín 404 stránka.

Stránka nebyla nalezena (404 Error: Not Found)

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu