Řešení: IE iframe print (nejen pro Fancybox) | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Řešení: IE iframe print (nejen pro Fancybox)

Jiří Melčák | 12. květen 2011 | 20 974× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.8 (16 hlasů)

Dnes jsem řešil problém, na který jsem za několik posledních let nenarazil - zřejmě proto, že jsem takové řešení prostě dosud nepoužil. Problém se týkal tisku z iframe samozřejmě v IE (vyvolaný jQuery pluginem Fancybox). Problém jsem si rychle nasimuloval v IE7 a IE8 - jiné verze jsem již netestoval a začal hned hledat řešení. Je jich několik, mě však fungoval jen ten, který následuje:

<script type="text/javascript">
function do_print()
{
	try
	{
		document.execCommand('print', false, null);
	}
	catch(e)
	{
		window.print();
	}
}
</script>

Jak vidíte, řešením je tedy javascript, který se nejprve pokusí zavolat funkci execCommand s parametrem print, která je dostupná pouze v jádru Internet Exploreru, pokud selže použije klasickou funkci pro javascriptové volání tisku stránky - window.print().

Celou funkci pak zavoláme při onload() v body:

<body onload="do_print()">

Pokud se náhodou ptáte, kde jsem na problém narazil, tak při tisku faktur a objednávek v e-shopu, který otevíráme právě do iframe okna pomocí Fancyboxu.

Přidat komentář

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu