jQuery | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Řešení: IE iframe print (nejen pro Fancybox)

Jiří Melčák | 12. květen 2011 | 20 973× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.8 (16 hlasů)

Dnes jsem řešil problém, na který jsem za několik posledních let nenarazil - zřejmě proto, že jsem takové řešení prostě dosud nepoužil. Problém se týkal tisku z iframe samozřejmě v IE (vyvolaný jQuery pluginem Fancybox). Problém jsem si rychle nasimuloval v IE7 a IE8 - jiné verze jsem již netestoval a začal hned hledat řešení. Je jich několik, mě však fungoval jen ten, který následuje dále v článku...

Celý článek »

jQuery: změna průhlednosti při hoveru (changing opacity on hover)

Jiří Melčák | 28. září 2009 | 57 054× zobrazeno | 8 komentářů
Hodnocení: 4.2 (14 hlasů)

Dnes si ukážeme velmi jednoduchý kus jQuery kódu, který je však poměrně efektně schopen dodat dynamiku do jinak např. statické prezentace. Nejčastěji je používána změna průhlednosti u obrázků, kdy nejprve pomocí jQuery nastavíme výchozí průhlednost, resp. neprůhlednost (opacity) na 0.3 a následně skript při události hover spustí kód, který "zanimuje" průhlednost z výchozí hodnoty 0.3 na 1 (tedy na neprůhlednost) a následně při ukončení hoveru se průhlednost vrátí na zadanou hodnotu. Časový interval si samožrejmě můžete nastavit dle libosti.

jQuery

Celý článek »

jQuery: Grafické označení externích odkazů a jejich otevření v novém okně

Jiří Melčák | 29. říjen 2008 | 20 453× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 4.6 (14 hlasů)

Stává se pomalu běžnou praxí, že bývají graficky odlišovány odkazy na stránce, které vedou mimo daný web. Podívejme se tedy, jak pomocí jQuery naprosto jednoduše odlišit externí odkazy a navíc je případně po kliknutí otevřít v novém okně bez použití target="_blank" (do krve bojující skupina lidí za neotevírání odkazů do nových oken jistě prominou). Nejprve si ukážeme, jak externímu odkazu přiřadíme class="external", pro kterou již budeme mít definované CSS vlastnosti. Ve druhém příkladu vložíme za externí odkaz obrázek bez použití CSS.

jQuery

Celý článek »

jQuery: Tahák v podobě PDF

Jiří Melčák | 6. říjen 2008 | 21 968× zobrazeno | 7 komentářů
Hodnocení: 4.8 (4 hlasy)

Pokud používáte javascriptovou knihovnu jQuery, jistě se vám bude hodit následující tahák v podobě PDF souboru, na němž jsou vypsány funkce jádra, atributy, selekotry, události, efekty, možnosti jak procházet DOMem a další utilitky. Jen je nutné pamatovat na to, že současný tahák je vytvořen na základě verze jQuery 1.2 a časem bude potřeba jej zrevidovat, což doufejme, že autor taháku snad udělá.

jQuery

Celý článek »

jQuery: $(this)

Jiří Melčák | 10. září 2008 | 23 135× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 4.5 (8 hlasů)

V předchozím článku jsme si ukazovali, jak můžeme simulovat hover událost na jakémkoliv elementu v DOMu. Ve skriptu byla tato část kódu: $(this). Rád bych podal menší vysvětlení pro ty, kteří jQuery vidí opravdu poprvé a proč jsme v daném skriptu nemohli použít místo $(this).addClass('hover') následující kód $('p').addClass('hover'). Pokud bychom tak učinili, stalo by se to, že by v okamžiku detekce události hover nad jedním elementem <p> se CSS třída hover přiřadila všem elementům <p>, které se vyskytují v dokumentu, nikoliv tedy pouze tomu jednomu, nad kterým zrovna je kurzor myši.

jQuery

Celý článek »

  • STRÁNKY »
  • 1
  • 2

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu