jQuery | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


jQuery: Aplikace pseudotřídy hover na cokoliv

Jiří Melčák | 7. září 2008 | 22 134× zobrazeno | 6 komentářů
Hodnocení: 4.1 (9 hlasů)

Občas je nutné dát uživateli www stránek zpětnou vazbu, když najedou myší nad nějaký element na stránce. V CSS pro tuto událost existuje pseudotřída :hover. Díky ní je možné např. změnit barvu elementu <a> při najetí myší nad daný odkaz. Ovšem zde webmaster naráží na nedostatky některých prohlížečů - konkrétně Internet Explorer 6 a nižší, které nepodporují pseudotřídu :hover na libovolný element v DOMu, ale pouze na element a <a> několik málo dalších (např. <li>). U moderních prohlížečů je podpora této pseudotřídy již naštěstí standardem. Pokud však chceme, aby ani uživatelé IE6 a nižších nepřišli zkrátka, máme zde jednoduché řešení pomocí javascriptové knihovny jQuery.

jQuery

Celý článek »

jQuery - užitečný a mocný javascriptový framework

Jiří Melčák | 2. srpen 2008 | 22 003× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Věřím, že každý tvůrce webu či webové aplikace, ať už online nebo offline, již minimálně slyšel o javascriptových knihovnách, které neskutečným způsobem dokáží zjednodušit, zeefktivnit a zrychlit jejich tvorbu. Na českém internetu je nejpoužívanějším javascriptovým frameworkem jQuery, který získává den za dnem větší pozornost. Nesmíme však zapomenout i na ostatní jako je např. Prototype, Script.aculo.us (což je nádstavba Prototype), MooTools, Dojo a desítky dalších. Je to více než rok, co jsem poprvé přičichl k jQuery a musím uznat, že je to opravdu elegantní a mocný framework. Pokud jej ještě neznáte, prosím, seznamte se.

jQuery

Celý článek »

  • STRÁNKY »
  • 1
  • 2

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu