O projektu | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


O projektu

Cílem tohoto projektu je vaše spokojenost.

Web je určen zejména grafikům, webdesignérům, snad trochu i programátorům a pak až poté všem ostatním. Najdete zde všemožné ikony, fonty, templaty, apod., které jsou pečlivě vybírány a při jejichž výběru je kladen důraz na licence, abyste všechny tyto super věci mohli volně a bez obav užívat a vylepšovat.

Na webu se objeví také překlady velmi podařených zahraničních článků zejména z oblasti skriptování pomocí javascriptové knihovny jQuery, dále články o XHTML a CSS - tedy informace, které by vám měli pomoci při kódování www stránek, jejich tvorbě a vylepšování.

Pokud máte jakýkoliv nápad na zlepšení, případně nějakou kritiku nebo snad byste rádi přispěli svými informacemi na tento server, napište nám - třeba něco vymyslíme.

No a pokud se nudíte a nemáte co dělat, mrkněte na naše další projekty:

  • České fonty zdarma - galerie českých fontů,
  • Svět naruby - zprávy a informace, nad kterými zůstává rozum stát,
  • O všem na internetu - úspěšný e-zin zabývající se recenzemi hardware, software, her, informacemi ze světa internetu a webdesignu,
  • Profi CSS - služba pro grafiky, kterým vytvoříme validní a přístupné XHTML a CSS šablony.

Redaktoři

  • Lenka Melčáková - píše pro vás články a tipy do rubrik grafika a webdesign.
  • Jiří Melčák - věnuje se psaní článků o Textpatternu, webdesignu a javascriptového frameworku jQuery v rubrice programování.

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu