Ostatní | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Barcamp Vsetín 2010 - neprofesionální pohled grafičky

Lenka Melčáková | 18. leden 2010 | 53 143× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 2.8 (14 hlasů)

V sobotu jsme se vrátili z Barcampu a nečekejte, že budu v tomto článku hodnotit kvalitu přednášek, jelikož mi taková role ani nepřísluší. Zúčastnila jsem se Barcampu (bohužel pro mne) jako grafička, která všem těm Google certifikátům, jQuery, iPhonům a rozšířené realitě nerozumí natolik, aby mohla adekvátně hodnotit. Musím se přiznat, že taková akce byla pro mne první od doby co se věnuji tomuto oboru a že je to již docela dlouhá doba. Jsem ten správný geek, který nerad chodí do společnosti a sleduje dění zpoza počítače a tiše závidí všem, co našli odvahu vyjít ven na sluneční světlo a do společnosti jiných geeků. Chci tedy Barcamp zhodnotit tak trochu z té mé pozice, kdy jsem spíše sledovala lidi kolem a žasla nad tím, že všichni, které znám pouze z internetu jsou prostě jenom také lidé z masa a kostí a jsou hlavně milí a příjemní.

Barcamp Vsetín 2010

Celý článek »

Sněhové vločky: vektory, brushe, fonty, wallpapery

Lenka Melčáková | 3. leden 2009 | 35 688× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Protože dneska tak krásně sněžilo, teda alespoň u nás, inspirovalo mě to k sesbírání sněhových vloček. A vy si je nyní můžete také posbírat.

Sněhové vločky - brushe ke stažení

Celý článek »

Syndrom prázdného místa

Lenka Melčáková | 12. září 2008 | 29 704× zobrazeno | 25 komentářů
Hodnocení: 5.0 (8 hlasů)

Možná si myslíte, že jsem si spletla pojmy, ale psát o prázdném hnízdu se na Profi Magazín asi moc nehodí. Co tedy syndromem prázdného místa myslím hned vysvětlím. Při práci s grafikou se setkáváte a komunikujete s lidmi, kteří si u vás objednali zpracování nějaké zakázky. Lidé jsou různí a podle toho jací jsou a jaká je s nimi komunikace, také vypadá konečné dílo. Je důležité umět s klienty vycházet a vždy se domluvit na rozumném kompromisu, aby grafika vypadala pokud možno co nejlépe a také funkčně.

Ukázka tiskoviny

Celý článek »

V počítačové době tradiční umění nevymírá

Lenka Melčáková | 1. září 2008 | 12 990× zobrazeno | 5 komentářů
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Je až s podivem kolik je na internetu talentovaných lidí, tento článek tedy patří jim a tradičnímu umění - kresbě.

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu