Barcamp Vsetín 2010 - neprofesionální pohled grafičky | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Barcamp Vsetín 2010 - neprofesionální pohled grafičky

Lenka Melčáková | 18. leden 2010 | 53 010× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 2.8 (14 hlasů)

V sobotu jsme se vrátili z Barcampu a nečekejte, že budu v tomto článku hodnotit kvalitu přednášek, jelikož mi taková role ani nepřísluší. Zúčastnila jsem se Barcampu (bohužel pro mne) jako grafička, která všem těm Google certifikátům, jQuery, iPhonům a rozšířené realitě nerozumí natolik, aby mohla adekvátně hodnotit. Musím se přiznat, že taková akce byla pro mne první od doby co se věnuji tomuto oboru a že je to již docela dlouhá doba. Jsem ten správný geek, který nerad chodí do společnosti a sleduje dění zpoza počítače a tiše závidí všem, co našli odvahu vyjít ven na sluneční světlo a do společnosti jiných geeků. Chci tedy Barcamp zhodnotit tak trochu z té mé pozice, kdy jsem spíše sledovala lidi kolem a žasla nad tím, že všichni, které znám pouze z internetu jsou prostě jenom také lidé z masa a kostí a jsou hlavně milí a příjemní.

Barcamp Vsetín 2010

Již zahájení Barcampu Michalem Bergem ve mne zanechalo pocit, že to bude fajn akce. První přednáška Petra Čaníka nenechala nikoho na pochybách, že je Petr skvělý řečník a jeho osobitý smysl pro humor mě vždy dostane do kolen. (*) Maličko mne zklamal, když sliboval lahvičku produktu od bezkonkurenčně nejlepší firmy Amway nejaktivnějšímu posluchači na jeho přednášce, ale více lidí mi pak potrvdilo, že ji vlastně u sebe vůbec neměl a porušil tak veškeré etické kodexy, o kterých tak vášnivě přednášel :-)

Přednášky které následovaly v 11:00 jsme promrhali nekontrolovaným běháním po budově, mapováním terénu, potkáním Martina Žufánka na chodbě, kdy mne potěšil větou, že můj avatar je mi podobný a že by mne podle něj poznal. Já jsem Martina také poznala téměř hned, vzhledem k jeho nepřehlédnutelnosti.

Ani nevím jak se to stalo, ale přišla jsem pozdě na přednášku Dušana Šimonoviče, která mne zajímala. Nějakou dobu mi pak trvalo, než jsem ve svém mozku našla dlouho nepoužívaný upgrade na slovenštinu a velmi rychlou mluvu a už tu byl čas na oběd. Zaslechnuvše Žufánka něco o Pivovaru a dobrém jídle, jsme jej slepě následovali tou nejdelší zkratkou. Když všichni geekové zamířili rovnou směrem z kopce dolů k dolnímu náměstí, my jsme šli zaslepeni za Martinem Žufánkem a Petrem Márou opačným směrem, nejdříve do kopce, potom z kopce a do pivovaru tak dorazili mezi posledními. Nestihli jsme přednášku Petra Máry, jak jinak taky, která nás zajímala ze všeho nejvíce. Nevadí mrkneme na video.

* Tady bych chtěla apelovat na organizátory Barcampu, že umístění celé akce bylo velice nerozumně a nevhodně na horním náměstí, tedy na velikém kopci. Zprvu nás ženou z kopce dolů na oběd a po výborném obědě zase do šíleného kopce vzhůru. Neuváženost tkví v tom, kdy geekové jsou násilím vytaženi ze svého přirozeného prostředí u počítačů naprosto bez kondice. Zjistila jsem tedy jeden částečný infarkt s těžkým zadýcháním, tři natažení čtyřhlavého svalu stehenního a několik uleknutí ještě pod kopcem z pohledu nahoru. Vše jsem sepsala a budeme požadovat náhradu od organizátorů v podobě Thajských masáží.

Po následné regeneraci a detailního rozebrání složení Absintu s Žufánkem mne nakonec nejvíce zaujala přednáška Martina Hassmana o Google certifikátech, ze které nevím téměř nic a to z důvodu, že mne certifikáty vůbec nezajímají. Ale i přesto mám nezapomenutelnou vzpomínku na * Hassmanův taneční krok ala Chodúr, když přednáší :-)

To, že nějaký zaujatý žurnalista prásknul na Petra Čaníka, že usnul na přednášce Luboše Louženského považuji za velice nezdvořilé, naštěstí neřekl, že si Petr jednou také chroptnul a upoutal na sebe ještě větší pozornost, to bych třeba já na něj nepráskla, protože si Petra vážím. Po této přednášce jsem byla také odhalena jako "ta, co se umyla", protože to mám k počítači šest kroků z postele a nehodlám u toho vypadat každý den jako člověk, ale na Barcamp bylo třeba se trochu zkulturnit.

Jako nejobletovanějšího člena považuji Jana Vančuru Bad Gees (plackáře a LEGOmaniaka), který byl na roztrhání již od rána. Postupně jsme se přesouvali na večerní afterpárty, * kdy opět organizátoři nezajistili dostatečně teplé počasí na přesun rozptýlením mraků na obloze (poručíme větru dešti jim asi nic neříká...). Zima byla taková, že nám na tričku praskaly placky od LEGOmaniaka. Afterpárty jsem já s Jirkou sledovala již z povzdálí u pivínka a bavili se o svých dojmech z této akce a rozhodli se, že budeme do společnosti jiných geeků jezdit častěji.

(**) Děkujeme tedy za úžasnou a bezchybnou organizaci všem a zase příště na dalším Barcampu a snad možná i dříve na nějaké podobné akci. Výborný pocit z tohoto dne nezkazila ani adrenalinová cesta domů v mlze, že by se dala krájet.

Vysvětlivky:
* prosím vás, tohle je sarkasmus nebo také hloupý vtip. Děkuji :-)
** tohle již není sarkasmus, ale věc myšlená naprosto vážně

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Jakub Haluška
18. leden 2010, 10:17

Výborně sepsáno :) Obzvlášť pasáž, ze které vyplývá, že se spousta lidí “zná” právě jen přes twitter a na Barcampu měli možnost prohodit pár slov. Já jsem tam byl jednak také z pozice grafika, ale také jako kodér (který paradoxně nestihl přednášku o jQuery :)). Ale všechny přednášky byly pro mě přínosné a dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Na dalším Barcampu určitě nebudu chybět :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
18. leden 2010, 10:23

Přesně tak. Twitter je pěkný, ale lidi jsou pěknější :) Je to prostě fajn vidět člověka, co “stojí” za tím twitterem.

Já si zase jako kodér nenenachal obě jQuery přednášky ujít a byly velmi poučné. Co jsem propásl si hodlám během týdne zkouknout na videu – díky za ně organizátorům.

Bylo to super.

ntr23
18. leden 2010, 11:18

Kudy jsem to teda chodil, že jsme Vás s Martinem a rozborem absinthu minul? Pfff..příště.

S Martinem jsem ani nestihl pokecat. Ještě že je twitter.

A že bych byl nejobletovanější? Proč jako?

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka Melčáková
18. leden 2010, 11:37

2ntr23: No protože když jsme tě někde viděli, tak se tě každý vyptával na placky a všem se moc líbily. Také s tebou dělali rozhovor do televize viz, tak jsem usoudila, že jsi nejobletovanější ;-)

Martin
18. leden 2010, 11:38

Díky za tvůj pohled na Barcamp Lenko. Se vším souhlasím a a hlásím:

Cestou na oběd jsme byli s Petrem Márou vedeni Štepánem Bechynským a jeho HTC Tačhádé 2 s nabušeným navigačním softem od neznámé (pravděpodobně německé) společnosti. Výsledkem toho byla cesta delší asi o 500 metrů, čekání na oběd 45 minut, kterého se Petr stejně nedočkal a pár minut před jeho vlastní přednáškou upaloval do toho šíleného kopce nazpět.

Při tom čekání na oběd se Marku Prokopovi zželelo hladových geeků a nabídl nám svých smažených řízečků. Bohužel zrovna v době, kdy nám lepá servírka přinesla řízek Ondráš o velikosti záchodového poklopu.

Tož dobré to bylo.

ntr23
18. leden 2010, 11:41

2Lenka: Rozhovor do TV dělali skoro s každým, ale asi ses málo namalovala, tak se ti vyhýbali…)

Michal Berg
18. leden 2010, 11:52

Jsem rád, že se líbilo. Ty kopce tam byly samozřejmě schválně, aby geekové ty obědy mohli vyběhat :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka Melčáková
18. leden 2010, 11:59

No nic, příště na svůj vzhled vezmu ten Photoshop a s nějakým Portrét pluginem si vylepším vizáž, aby si mě TV všimla. Také mi jistě pomůžou i ty thajské masáže ;-)

Martin Hassman
18. leden 2010, 18:37

Chodúr je jen začátek, příště mám v plánu kozáčka 8-)

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu