V počítačové době tradiční umění nevymírá | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


V počítačové době tradiční umění nevymírá

Lenka Melčáková | 1. září 2008 | 12 913× zobrazeno | 5 komentářů
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Je až s podivem kolik je na světě talentovaných lidí, tato ukázka tedy patří jim a tradičnímu umění - kresbě.

Crucial Personality

Tradiční umění - kresba

Nudel

Tradiční umění - kresba

Jale Portrait

Tradiční umění - kresba

Un gato

Tradiční umění - kresba

Tortuga

Tradiční umění - kresba

Rain 2

Tradiční umění - kresba

Hard Decision - Collab

Tradiční umění - kresba

It's a Long Road

Tradiční umění - kresba

Pinwheels

Tradiční umění - kresba

Joker

Tradiční umění - kresba

The Proposal

Tradiční umění - kresba

Návrat

Tradiční umění - kresba

Lovec

Tradiční umění - kresba

Cloud

Tradiční umění - kresba

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Online hry
1. září 2008, 13:02

Hodně povedené malůvky. Určitě daleko lepší než například umělci zabývající se abstrakcí. Ale to je jen můj názor.

Lenka Melčáková
1. září 2008, 13:50

Abstrakce také není zrovna můj šálek čaje, ale je abstrakce a abstrakce. I když ji moc nemusím tak jsem již na pár dobrých kousků narazila. Např. hned druhý obrázek Nudel patří do abstrakce a je podle mne moc pěkný i ostatní díla z portfolia tohoto autora jsou pěkná, i když se jedná o abstrakci.

ajinak
6. leden 2010, 17:33

Otázkou ale je, co je tady myšleno tím “tradičním uměním”, když minimálně jedna ukázka je v počítači částečně upravovaná a další dokonce komplet namalovaná. Pokud se tím myslí i přístup k tvorbě, tak jsem jen ráda.. Patřím mezi ty, co tvoří dílka za pomoci počítače a tabletu, ovšem úplně klasickými postupy – na což se dost lidí dívá z nepochopitelných důvodů skrz prsty, i když nejde ani o usnadňování, ani o podvádění (to jen cituji některé názory, se kterými už jsem se setkala) oproti klasické kresbě/malbě.

Asi je to komentář trochu mimo záměr článku, ale k téhle drobné reakci mě přivedl ten název, nebo spíš jeho mírná obměna, která mě automaticky napadla: “I za pomoci počítače se dá tvořit tradiční umění.” :)

Redaktor ovsem.netAutor článku Lenka Melčáková
6. leden 2010, 18:11

2ajinak: Zde jsem tím tradičním uměním myslela, jak to klasické (kresba/malba rukou na podklad), tak i to počítačové. Velice obdivuju obojí a to že je nějaká kresba kreslená v počítači si myslím vůbec nevadí pokud je krásná a je to jen prostě přizpůsobení se dnešní době moderních technologií a také si myslím, stejně jako ty, že na tom není nic špatného :-)

ajinak
6. leden 2010, 18:23

Někteří lidé prostě moc řeší postup a zbytečně škatulkují, místo aby se dívali na výsledek.. Vidět označení “tradiční” i ve vztahu k digitální tvorbě mě vyloženě potěšilo (a možná trochu překvapilo) – většinou to totiž vídám jako tradiční x digitální :) takže jsem ráda, že to někdo vidí stejně..

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu