Software | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Webdesignérský nástroj ColorPix pro rychlé nabírání barev

Lenka Melčáková | 6. leden 2009 | 15 493× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

V jakékoliv fázi tvorby internetových stránek od grafického návrhu po kódování CSS/XHTML šablon, je potřeba velice často zjišťovat jednotlivé barvy a kopírovat si je do schránky. Je mnoho nástrojů a návodů, jak zjistit barvu co nejrychleji, ale poslední dobou jsem si oblíbila ColorPix od ColorSchemer. Jedná se o miniaplikaci, kterou si můžete stáhnout do počítače zcela zdarma, není nutné nic instalovat, stačí pouze spustit .exe soubor a můžete začít tento nástroj používat.

ColorPix - kapátko pro zjišťování barev

Celý článek »

IcoFx - hromadný převod Macintosh ikon na Windows ikony

Jiří Melčák | 28. prosinec 2008 | 13 992× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

V předchozím článku jsem psal o způsobu, jak pracovat s ICO formátem ve Photoshopu, neboť často potřebuji s tímto formátem pracovat. Zároveň jsem však narazil na další formát, který Photoshop neotevře. Jedná se o Macintosh ikony .ICNS, které naštěstí lze jednoduše konvertovat od formátu .ICO (Windows Icon), případně do dalších formátů, díky programu na tvorbu a editaci ikon IcoFx.

Software

Celý článek »

ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry

Jiří Melčák | 22. červenec 2008 | 12 589× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.5 (2 hlasy)

Pro lidi pohybující se v oblasti webdesignu nemusí být neznámý software s názvem ColorImpact 3. Ale nejen tito lidé dokáží ocenit kvalitu a funkčnost ColorImpact 3, který toho s barvami umí opravdu hodně a je cenným pomocníkem v míchání barevných odstínů, doplňkových či kontrastních barev, barevných palet, atd. a díky němu tak můžete (nejen) ze svého webu vykouzlit mnohem příjemnější barvy a tím i celý vzhled, než pokud byste použili postupné vybírání barev např. ve Photoshopu hledáním barevného odstínu.

ColorImpact 3 ColorImpact 3 - barevné variace - světlejší odstíny

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu