ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


ColorImpact 3 - užitečný software nejen pro webdesignéry

Jiří Melčák | 22. červenec 2008 | 12 544× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 3.5 (2 hlasy)

Pro lidi pohybující se v oblasti webdesignu nemusí být neznámý software s názvem ColorImpact 3. Ale nejen tito lidé dokáží ocenit kvalitu a funkčnost ColorImpact 3, který toho s barvami umí opravdu hodně a je cenným pomocníkem v míchání barevných odstínů, doplňkových či kontrastních barev, barevných palet, atd. a díky němu tak můžete (nejen) ze svého webu vykouzlit mnohem příjemnější barvy a tím i celý vzhled, než pokud byste použili postupné vybírání barev např. ve Photoshopu hledáním barevného odstínu.

ColorImpact 3 ColorImpact 3 - barevné variace - světlejší odstíny 

ColorImpact je ve větší míře využitelný nejvíce ve webdesignu, kde jsou barvy základem tvorby celého designu stránky a ne každý se vyzná v teorii barev a pomocník je tak vítaný, obzvláště ten křemíkový, který za vás vše vypočítá. Software obsahuje 6 odlišných "přístupů" k míchání barev a hledání těch správných odstínů. Můžete tedy např. hledat konstrastní, doplňkové, světlejší, tmavší, teplejší, studenější barvy atd.

Úžasné je, že člověk nepotřebuje veskrze žádné znalosti. Jednoduše v levé části ColorImpactu si najdete výchozí barevný odstín a uprostřed vám to již míchá barvy dle zvoleného režimu, přičemž každý z těchto režimů má ve spodní části ještě desítky dalších různých subnastavení. Pokud se vám dané barvy líbí, stačí je myší přetáhnout do pravého sloupce, který představuje dočasné uložiště pro vaše barvy.

ColorImpact 3 - export barevné palety do HTMLA naprosto dokonalý je i export těchto barev. Můžete si vygenerovat textový soubor s HEX, RGB, HSB nebo HSL informacemi o barvách nebo HTML stránku včetně GIFů, nebo CSS soubor s barvami, nebo přímo barevné palety např. pro Photoshop, Illustrator, FreeHand, Paint Shop Pro... Samozřejmostí je možnost kdykoliv zkopírovat jakoukoliv barvu do schránky ve formátu, který si zvolíte. Jinými slovy, naprosto dokonalý program, který má snad jedinou vrásku na tváři a tou je cena $49.95. Pro profesionální nasazení při tvorbě www stránek je to však částka velmi přijatelná. 15-ti denní trial verzi Color Impact 3.1.1 si můžete ihned vyzkoušet - instalační soubor má velikost cca 9 MB.

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Přidat komentář

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu