Webdesignérský nástroj ColorPix pro rychlé nabírání barev | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Webdesignérský nástroj ColorPix pro rychlé nabírání barev

Lenka Melčáková | 6. leden 2009 | 15 405× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

V jakékoliv fázi tvorby internetových stránek od grafického návrhu po kódování CSS/XHTML šablon, je potřeba velice často zjišťovat jednotlivé barvy a kopírovat si je do schránky. Je mnoho nástrojů a návodů, jak zjistit barvu co nejrychleji, ale poslední dobou jsem si oblíbila ColorPix od ColorSchemer. Jedná se o miniaplikaci, kterou si můžete stáhnout do počítače zcela zdarma, není nutné nic instalovat, stačí pouze spustit .exe soubor a můžete začít tento nástroj používat.

ColorPix - kapátko pro zjišťování barev

Po spuštění se otevře malé okno, které na monitoru zabírá minimum místa. Funguje velice jednoduše, pohybem myší po obrazovce v jakémkoliv programu nebo prohlížeči ColorPix zjišťuje hodnoty barev a to hned v několika formátech.

  • RGB: 156,167,17
  • HEX: 9CA711 (kopíruje bez znaku #)
  • HSB: 64,90,65
  • CMYK: 7,0,90,35

Vybranou barvu si uzamknete najetím myší nad odstín a zmáčknutím jakékoliv klávesy. Potom si ji můžete zkopírovat do schránky kliknutím na formát, který potřebujete. Naopak znovu zmáčknutím libovolné klávesy barvu odemknete. Většina podobných programů na zjišťování barev (včetně pluginů do Firefoxu) mne zklamala právě z toho důvodu, že sice zjišťovaly barvu, ale již neumožňovaly jednoduché zkopírování barvy a výběr formátu barvy (HEX, RGB). Proto mi nešel do hlavy smysl takového pluginu, až ColorPix splnil má očekávání.

ColorPix - kapátko pro zjišťování barev

Další funkcí ColorPixu je lupa, kdy si obrazovku zvětšíte například až o 2800% a uzamknete si část přiblížené obrazovky zmáčknutím libovolné klávesy a tak máte možnost vybírat barvu z jednotlivých pixelů ve spodním okně ColorPixu. Okno s lupou skryjete nebo okryjete klávesovou zkratkou Ctrl + M.

ColorPix - kapátko pro zjišťování barev

Doplňkovou funkcí tohoto programu je možnost spuštění aplikace hned po startu systému Windows a minimalizovat ColorPix do systémové lišty a tak jej mít stále po ruce. Dále také kliknutím na "+" bude ColorPix běžet nahoře nad všemi spuštěnými aplikacemi.

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Martin Hložek
6. leden 2009, 21:47

Podobný je ColorCop
Do schránky kopíruje automaticky po “nasátí”, barevných módů má taky dost. Jediný problém mám teď na Vistách, kdy při zapnutém Aeru funguje podezřele pomalu (kurzor má zpoždění).

Petr Václavek
6. leden 2009, 23:41

No a já už dobé čtyři roky používám EyeDropper.

Karel Hejkal
7. leden 2009, 09:08

Za sebe mohu jen doporučit Colour Contrast Analyzer, umožňuje vybírat hned dvě barvy a zobrazovat je buď v HEX nebo RGB, zároveň ihned hodnotí jejich kontrast a to ve variantě velkého i malého textu. Funguje i v češtině.

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu