Webdesign | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


WYSIWYG editor TinyMCE + TinyBroswer = solidní základ pro CMS

Jiří Melčák | 25. září 2009 | 173 542× zobrazeno | 32 komentářů
Hodnocení: 3.8 (11 hlasů)

Včera jsem se na Twitteru rozplýval nad poslední verzi WYSIWYG editoru TinyMCE, který osobně používám již roky, ať už jako plugin do Textpatternu nebo jako hlavní editor do našeho vlastního CMS a e-commerce řešení. A ne že by poslední build TinyMCE byl něčím extra výjimečným, ale po delší době, kdy jsem opět vyzkoušel řadu nových i starých pluginů, jsem konečně našel jednoduché a plně funkční řešení pro správu a nahrávání souborů a obrázků. To vše navíc (od verze TinyMCE 3.2.5) plně inicializováno přes jQuery, což přináší řadu výhod i pro ovládání samotného editoru skrze jQuery (zapnutí/vypnutí editoru, extérní ovládání vybraného textu...). A k tomu navíc ještě naprosto jednoduše lze nastavit gzip kompresi.

TinyMCE + TinyBrowser

Celý článek »

Evropské domény budou mít (bohužel) diakritiku

Jiří Melčák | 19. září 2009 | 46 526× zobrazeno | 14 komentářů
Hodnocení: 4.4 (7 hlasů)

Mnozí z vás jistě zaregistrovali zprávu o rozhodnutí EURid - správce nadnárodní domény EU - zavést a umožnit registraci této domény včetně diakritiky a to od 10. prosince 2009. Nebudu zastírat, že osobně jsem poměrně velkým odpůrcem zavedení IDN domén, ostatně toto není můj první článek na téma domén s diakritikou (viz. článek Už máte svou vlastní doménu? nebo Domény s diakritikou opět žhavým tématem - kravina nebo blbost?). Celé to totiž brzy vyústí v zavedení IDN domén pro naši národní CZ doménu, byť je veřejnost v současné době výrazně proti zavedení těchto domén. Celé to totiž je jen o penězích, které budou inkasovat správci domén, registrátoři a v neposlední řadě doménoví spekulanti, kteří budou rychlejší než vy...

Celý článek »

Wireframe papír v PDF formátu nejen pro webdesignéry

Lenka Melčáková | 7. leden 2009 | 21 883× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Může se stát, že by se vám někdy mohl hodit papír pro tvorbu wireframů s všestranným využitím. Na stránkách KONIGI jej poskytují zdarma ke stažení a to rovnou v PDF formátu. Podle Konigi je jejich milimetrový papír určen pro vizuální návrháře, projektanty, architekty a webové designéry. Tyto papíry můžete jednoduše vytisknout, využít pro náčrtky, poznámky, ale i složité kresby vyžadující přesnost, navrhování layoutu stránek či k čemukoliv jinému, co vás zrovna napadne.

Milimetrový papír v PDF nejen pro webdesignéry

Celý článek »

Free Photoshop plugin pro podporu ICO souborů

Jiří Melčák | 28. prosinec 2008 | 19 811× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Věřím, že snad každý, kdo pracuje často s Photoshopem se setkal s potřebou otevřít soubor .ICO (Windows Icon) a editovat jej. Nejčastěji je tento formát používám pro webové a systémové ikony a také pro favicony na www stránkách. Osobně nejčastěji potřebuji upravit nějakou webovou ikonu, která je ve formátu .ICO. Naštěstí v poslední době je téměř standardem distribuce ikon jak ve formátu .ICO, tak zároveň v příjemnějším formátu .PNG. Přesto pokud potřebujete otevřít a upravovat soubor uložený jako Windows Icon je zde naštěstí free plugin pro Photoshop od Telegraphics.com.au.

Adobe Photoshop

Celý článek »

Vyměňujete zpětné odkazy? Dobře... a proč tedy podvádíte?

Jiří Melčák | 15. listopad 2008 | 19 116× zobrazeno | 20 komentářů
Hodnocení: 3.7 (6 hlasů)

Síla a přínos zpětných odkazů je nezpochybnitelná. To, že vám zpětné odkazy z dlouhodobého hlediska zajistí vyšší pozici ve vyhledávačích, je asi zbytečné nošení dříve do lesa. Existuje spousta specializovaných firem, které se věnují linkbuildingu, tedy budování zpětných odkazů. Převážná většina z nich je úzce spojena s webdesignérskou profesí. Na druhé straně je výměna zpětných odkazů natolik jednoduchá, že si backlinky může spravovat každý zcela sám. Zde však nastává poměrně velký kámen úrazu...

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu