Free Photoshop plugin pro podporu ICO souborů | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Free Photoshop plugin pro podporu ICO souborů

Jiří Melčák | 28. prosinec 2008 | 19 733× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Věřím, že snad každý, kdo pracuje často s Photoshopem se setkal s potřebou otevřít soubor .ICO (Windows Icon) a editovat jej. Nejčastěji je tento formát používám pro webové a systémové ikony a také pro favicony na www stránkách. Osobně nejčastěji potřebuji upravit nějakou webovou ikonu, která je ve formátu .ICO. Naštěstí v poslední době je téměř standardem distribuce ikon jak ve formátu .ICO, tak zároveň v příjemnějším formátu .PNG. Přesto pokud potřebujete otevřít a upravovat soubor uložený jako Windows Icon je zde naštěstí free plugin pro Photoshop od Telegraphics.com.au.

Instalace Photoshop pluginu ICOFormat

Nejprve si stáhněte aktuální ZIP ze stránek vývojářů nebo zde je odkaz na verzi 1.6f9 pro Windows. Zároveň je zde možnost stáhnout tento free plugin i pro MAC, MAC CS2 a MAC CS3. V ZIPu najdete soubor ICOFormat.8bi (v případě Windows verze), což je onen plugin a nakopírujte ho do adresáře File Formats, který je v adresáři Plug-ins. Toť vše. Pokud jste měli zapnutý Photoshop, musíte jej vypnout a znovu zapnout, aby se plugin načetl.

Díky ICOFormat pluginu tak nyní můžete číst a ukládat .ICO soubory. Jsou tu sice technická omezení daná formátem, ale to vás nemusí až tak trápit, ale jen pro pořádek - .ICO formát vám neumožní uložit obrázek větší než 255 pixelů (v jakémkoliv směru), uložit lze pouze bitmapy, grayscale obrázky a obrázky v módu RGB (16, 24, 32 bitů) a Indexed (1, 4, 8 bitů).

Pokud vstupní .ICO soubor, který ve Photoshopu otevíráte obsahuje více ikon (typicky systémové ikony, které obsahují různé velikosti dané ikony), objeví se dialogové okno (obrázek níže), které vám nabídne zvolit jednu ikonu z výběru.

Dialogové okno pro volbu velikosti ikony ze setu

Ukládaný .ICO soubor díky ICOFormat pluginu může obsahovat však jen jednu ikonu.  

Komentáře

Johny_F
21. duben 2011, 12:06

Vyborny plugin, mohu jen doporucit, pouzivam ho uz od verze Photoshopu CS3. Snad jediny nedostatek je, ze kdyz ukladate do formatu ICO, tak se vam nezobrazi v danem adresari ostatni ICO soubory.

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu