Kvalitní fotografie pro vaše stránky zdarma z profesionální fotobanky | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Kvalitní fotografie pro vaše stránky zdarma z profesionální fotobanky

Lenka Melčáková | 25. srpen 2008 | 33 341× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 2.8 (6 hlasů)

Každý, kdo provozuje nějaký blog, e-zin nebo jakýkoliv internetový portál hledá vhodné obrázky ke svým článkům. Zaujmout čtenáře pěknou a hlavně trefnou fotografií může zajistit více čtenářů pro článek. Často se člověk vžije do článku právě díky vhodně zvolenému motivu. Jenže, kde takové obrázky vzít a hlavně legálně je otázka. Já vám však na ni dám odpověď, za kterou jistě budete vděčni.

Fotobanka 123RF nabízí fotografie pro webdesignéry jako každá jiná a to, že za ni zaplatíte formou kreditů. Výše ceny se mění s rozlišením fotografie. Používám ji už delší dobu, ale teprve nedávno jsem si všimla záložky Free Images. Zde najdete nepřeberné množství (momentálně např. 14 878 ks) fotografií, které si můžete zdarma stáhnout pro své stránky a použít jej libovolně ve svém článku. Každá fotografie je ke stažení po dobu 30dnů a po vypršení této lhůty je již za poplatek. Obrázky jsou většinou v rozlišení 400x300 pixelů (72dpi), což do článku a někdy i do grafiky www stránek stačí, a pod každým je informace, jak dlouho ještě bude volně ke stažení.

Kdo nevěří, ať tam běží, stačí pouze jediné, zaregistrovat se. Jednu jedinou nevýhodu to má, že ve free obrázcích nelze vyhledávat, musíte tedy poměrně zdlouhavě stránkovat a hledat tu pravou, stojí to ale za to. Pokud do této fotobanky budete přispívat nebo již přispíváte svými obrázky, můžete libovolné fotky po libovolnou dobu poskytnout také ke stažení do sekce Free Images.

Proč o tom píšu, když jsou i fotobanky, které mají fotky zadarmo (popřípadě si fotky většinou lidé někde ukradnou...)? Free fotobanky jsou většinou fajn, ale šance sehnat zde kvalitní a vhodnou fotografii je téměř nulová. O kradení fotografií se nemusím snad ani zmiňovat, je logické, že by se prostě krást nemělo a já pevně věřím v poctivost všech webových pisálků (jsem naivka, já vím). Ve fotobance 123RF jsou opravdu kvalitní obrázky a jistě se najde i takový, který bude sedět k vašemu tématu.

Komentáře

Milan Kryl
25. srpen 2008, 23:52

Další zajímavou free fotobankou je sxc.hu
Kvalitativně tam jsou občas i nepovedené fotky, ale funguje vyhledávání a v případě setřídění podle počtu stažení se tam taky dá něco vybrat.

Lenka
26. srpen 2008, 05:21

Ano, sxc.hu znám dlouho, bohužel těch nepovedených fotek je tam většina, málokterou free fotku jsem kdy použila.

Další podobná fotobanka s free images je také dreamstime.com

zputnik
30. srpen 2008, 06:42

Díky za tip na 123rf.com. Myslím, že možnost stáhnout si po nějakou dobu fotku zadarmo je z jejich strany skvělý tah.

Osobně už jsem si zvykl na Dreamstime.com a dnes už tam beru vesměs všechno (nějaký kredit mám ještě na Fotolii – tam zajdu, když už fakt nevím, kde hledat ). Na Dreamstime a obdobných fotobankách dnes už za babku nakoupí krásné kousky (při príma licenčních podmínkách)… a ušetří to kvantum času… a čas jsou peníze. ;o)

Martin
25. červen 2012, 15:09

Česká fotobanka Pixmac.cz posbírala již přes 60 000 fotografií a ilustrací, které lze stáhnout zdarma. Třeba se někomu bude hodit.

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu