Signatury - grafické ztvárnění podpisu | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Signatury - grafické ztvárnění podpisu

Lenka Melčáková | 26. srpen 2008 | 14 954× zobrazeno | 3 komentáře
Hodnocení: 5.0 (1 hlasů)

Signatura jinak také Signature Banner nebo Sig je druh počítačové grafiky, týkající se převážně mladých lidí. Jedná se vlastně o podpis, který se dá využít např. ve fórech a vyjadřuje vaši osobnost, náladu, oblíbenou postavu. Když se to vezme kolem, tak je to v podstatě nevyužitelný kus grafiky, který se málokdy dostane na širokou veřejnost, tím nechci nikoho urazit. Na druhou stranu se tak mladý člověk, ve kterém dříme kousek grafického cítění seznámí s grafickými editory a naučí se základy pro možnou budoucí práci s počítačovou grafikou. I když tvrdím, že je to nevyužitelný kus grafiky, tak to rozhodně není nic pro začátečníky, člověk musí už něco umět, aby vytvořil sig, na který se dá koukat. A protože občas narazím na opravdu pěkná dílka, která stojí za to si prohlédnout detailněji, tak jsem připravila tento článek nebo spíše grafickou ukázku sigů, které mě oslovily.

Hledám české nebo slovenské grafiky

Při výběrů signatur pro tento článek jsem bohužel nenašla téměř žádný kvalitní sig, který dělal Čech nebo Slovák. Nevím jestli je u nás tak málo graficky nadaných lidí nebo spíše tito lidé již pracují pro velké agentury, ale na českém internetu se po graficích slehla zem. Při přípravě všech mých článků je předností český čtenář, ale i český autor. Po marném boji s vyhledávači však snahu vzdám a hledám v zahraničí. Nenašla jsem jediného českého tvůrce ikon či theme CMS, který by však začínal a chtěl poskytnout svou práci zdarma ke stažení a tak se zviditelnil. Naopak šumařů a rádoby grafiků je na internetu více než dost a ještě chtějí za práci zaplatit, ruce a kabel od počítače jim useknout. Možná namítnete, že českých grafiků znáte dost, ale všichni jsou to již slavní lidé nebo již známé agentury. Já většinou hledám mladé, méně známé a nadějné jedince, ale bohužel asi žádní nejsou nebo špatně hledám.

Pošli svůj sig

Když jsem tedy téměř žádné české nebo slovenské sigy nenašla, můžete mi je poslat na e-mail a já ty hezké ráda zveřejním v dalším článku. Podotýkám, že to musí být opravdu pěkná a kvalitní práce.

Samurai Sig

Jeden z mála českých a hezkých sigů. Jedná se dokonce o tutoriál.

Signatura - podpisový banner

Forum sig

Druhý sig od českého autora.

Signatura - podpisový banner

Deidara

Signatura - podpisový banner

Blackmago: run away

Signatura - podpisový banner

Kung Fu Panda

Signatura - podpisový banner

Bella Swan

Signatura - podpisový banner

Bloodmagic Signatura

Poslední český sig, také se jedná o tutoriál.

Signatura - podpisový banner

Firma Yuna

Signatura - podpisový banner

BoxOfWonders

Signatura - podpisový banner

Stella

Signatury jsou i v různých velikostech, někdy i gigantických. Zde ale opravdu nevím, jak by se takovéto signatury daly využít, ale i přesto jsou to pěkné práce.

Signatura - podpisový banner

aTHOUSAND tears

Signatura - podpisový banner

The Shizuroid

Signatura - podpisový banner

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Možné související články:

Komentáře

VfB
9. listopad 2008, 20:24

ruku a kabel od internetu ti useknout!! XD

když vidím tyhle grafické podpisy za japonských, thajských a podobných fórech, tak se v duchu modlím, aby to k nám taky nedošlo, opravdu nestojím o to, aby 95% obsahu nějakého fóra tvořily zbytečné obrázky, bohatě stačí když si kdekdo mystí ego tím, že má u každého svého příspěvku podrobnou konfiguraci svého počítače a délku penisu navíc…
ideální je klasická ikonka (avatar) ve velikosti cca avataru v ICQ / Mirandě, to návštěvníkovi usnadní rychlou orientaci v příspěvcích (když má v paměti, avatary uživatelů, které má v oblibě a nebo na jejichž názory dá), ale tyhle podpoisy jsou zbytečné, velice často kýčovité

Profi magazín
9. listopad 2008, 21:18

Musím se obhájit, protože někdo zase špatně čte moje články. Hned v prvním odstavci je tato věta: “Když se to vezme kolem, tak je to v podstatě nevyužitelný kus grafiky“, která v podstatě souhlasí s tvým názorem, proto bylo docela zbytečné mne tady lynčovat a hrozit useknutím kabelu.

Profi magazín se zabývá grafikou a sigy, byť jsou zbytečné, mají s grafikou docela hodně společného a jen z tohoto hlediska se na ně dívám. I na takovém obyčejném a zbytečném sigu se mladý člověk naučí pracovat s Photoshopem a zjišťuje zda by ho grafika bavila a jestli má kousek talentu.

Sariklen
12. srpen 2011, 17:23

Já vytvářím grafiku (vektorovou) volně ke stažení, možná bych Vás mohla zaujmout.;)

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu