Wireframe papír v PDF formátu nejen pro webdesignéry | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Wireframe papír v PDF formátu nejen pro webdesignéry

Lenka Melčáková | 7. leden 2009 | 21 806× zobrazeno | 9 komentářů
Hodnocení: 4.7 (3 hlasy)

Může se stát, že by se vám někdy mohl hodit papír pro tvorbu wireframů s všestranným využitím. Na stránkách KONIGI jej poskytují zdarma ke stažení a to rovnou v PDF formátu. Podle Konigi je jejich milimetrový papír určen pro vizuální návrháře, projektanty, architekty a webové designéry. Tyto papíry můžete jednoduše vytisknout, využít pro náčrtky, poznámky, ale i složité kresby vyžadující přesnost, navrhování layoutu stránek či k čemukoliv jinému, co vás zrovna napadne.

Milimetrový papír v PDF nejen pro webdesignéry

Mezi sedmi PDF dokumenty najdete také klasický čtverečkovaný papír nebo formáty, ve kterých je prostor pro poznámky. Dokumenty jsou formátovány na 8,5" x 11", mohou se volně používat, ale nesmí se bez povolení distribuovat pro obchodní účely.

Wireframe s notesem pro poznámky

Vhodný například k návrhům layoutu www stránek (třeba přímo na schůzce s klientem).

Milimetrový papír

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Šimon Grimmich
7. leden 2009, 17:09

To vypadá zábavně, díky za odkaz

Pavel Buben
7. leden 2009, 17:52

Moc dobry diky za tip :-)

krata
9. leden 2009, 13:16

Normální milimetrový papír. co ho mají celý blok za pětku v hračkárně. V životě jsem jej potřeboval snad 3x. Vůbec nechápu, jak to má souviset s webdesignem. Návrhy se přeci nedělají na milimetrovém papíře v čekárně ČD, ale elektronicky.
Nebo si sedím na vedení a něco mi něco uniká?

Lenka Melčáková
9. leden 2009, 13:35

Krata: Tady bude lepší odkaz na slovo Wireframe, rozčilovat se nebudu, očividně tomu nerozumíš.

1. Symbio
2. Wikipedia

Návrh převážně složitých stránek se nejprve kreslí s klientem na papír, kde se definují základní prvky a layout stránek, tomu se říká Wireframe. Bez tohoto náčrtu (u složité struktury stránek), by grafik neměl udělat ani čárku v grafickém editoru.

Existují i programy na tvorbu rychlého náčrtku stránek, ale papír a tužka je většinou vždy rychlejší a jednodušší. Proto ANO, návrh stránek lze udělat i v čekárně ČD.

Moje chyba ale je, že jsem použila výraz milimetrový papír, o ten se v tomto případě nejedná.

zarni
9. leden 2009, 22:54

Rychlý návrh se dá udělat na milimetrový papír, jako každý grafický návrh.
Budiž, říkejme milimetrovému (a čverečkovému papíru obecně) Wireframe.
Veselý na tom spíš je, že se z toho dělá taková věda a dá se z toho udělat takový humbuk. Grafici znají podobné pomůcky desetiletí – takégrafici je s údivem objevují postupně. :-)
Připomíná mi to, když se v devadesátých letech prodávaly zaručené firemní systémy. Vyklubaly se z nich tři pořadače na papíry – k vyřízení, v řízení a vyřízeno. :-)

Martas
10. leden 2009, 09:49

A já zase nechápu, že se vždycky v komentářích musí někdo hádat.

Někdo jako zarni to může znát klidně deset let, no a co? Ale vždy je tu generace, která přichází po něm… Proč si “ostřílení borci” myslí, že jsou na světě sami? Že by se už nikdo jiný krom nich o nic nezajímal?

A ano, návrh například webu jde udělat na čemkoliv, klidně na poloprůsvitném papíře. Tohle je jen pomůcka, chceš stahuj, nechceš, nestahuj.

Jakub
16. leden 2009, 15:54

2Martas: On se hlavně vždycky najde takovej debil jako zarni, kterej naprosto netuší, která bije, protože wireframe samozřejmě není žádnej papír.
Jinak díky za odkaz, vypadá to hodně zajímavě.

Flip
3. únor 2009, 12:57

Díky moc za tip, určitě se bude hodit!

danny
7. květen 2010, 08:11

Jo dobrý, škoda jen, že ten “milimetrový papír” mezi těmi pdfky není. A k těm diskusím, já ho sháním protože ho chci použít jako součást obrázku (wallpaperu)

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu