WYSIWYG editor TinyMCE + TinyBroswer = solidní základ pro CMS | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


WYSIWYG editor TinyMCE + TinyBroswer = solidní základ pro CMS

Jiří Melčák | 25. září 2009 | 173 543× zobrazeno | 32 komentářů
Hodnocení: 3.8 (11 hlasů)

Včera jsem se na Twitteru rozplýval nad poslední verzi WYSIWYG editoru TinyMCE, který osobně používám již roky, ať už jako plugin do Textpatternu nebo jako hlavní editor do našeho vlastního CMS a e-commerce řešení. A ne že by poslední build TinyMCE byl něčím extra výjimečným, ale po delší době, kdy jsem opět vyzkoušel řadu nových i starých pluginů, jsem konečně našel  jednoduché a plně funkční řešení pro správu a nahrávání souborů a obrázků. To vše navíc (od verze TinyMCE 3.2.5) plně inicializováno přes jQuery, což přináší řadu výhod i pro ovládání samotného editoru skrze jQuery (zapnutí/vypnutí editoru, extérní ovládání vybraného textu...). A k tomu navíc ještě naprosto jednoduše lze nastavit gzip kompresi.

jQuery jako již nepostradatelný pomocník při tvorbě webů

Bez javascriptového frameworku jQuery si tvorbu webů a web aplikací již ani nedokážu představit. Za poslední dva roky jsem neudělal jediný web, který by jej alespoň z části nepoužíval. Smysl je jasný - zjednodušení a zeefktivnění celé práce. I proto a díky obrovské rozšířenosti jQuery byl vytvořen plugin pro TinyMCE, kterým se editor inicializuje, což je v konečném důsledku rychlejší než originál (měl by být) a nenačítá se zbytečně dvakrát např. Sizzle CSS selector engine.

TinyBrowser - TinyMCE plugin pro správu a nahrávání souborů a obrázků

Ne, že by TinyBrowser byl nějaký nový plugin, spíše naopak, ale stejně jako mnohé jiné - např. iBrowser nebo Ajax File/Image Manager, tak i starší verze TinyBrowseru mi nikdy neběhaly podle mých představ a zároveň také nevypadaly zrovna "lama friendly". A když fungovaly, tak se staršími verzemi TinyMCE, což je zase zbytečně zpátečnické. Dokonce jsme jednu dobu používali plně komerční řešení  SMImage + SMExplorer + SMMultiUpload, kdy i na základě našich podnětů byly dopracovány určité nastavení... a přesto mě to nutilo hledat jiné, lepší řešení a tím je právě TinyBrowser 1.41, jež je licencována pod GNU GPL. Jednoduché, rychlé nastavení, které bez problémů funguje i na PHP 5.3, kde i komerční řešení už pokulhávalo.

Jinými slovy - během 5 minut jsem měl staženou a nastavenou poslední verzi TinyMCE 3.2.7 + pluginu TinyBrowser 1.41 (plus další fajn pluginy - o tom snad příště) a vše fungovalo napoprvé, žádné pátrání, kde se co zaseklo, žádná nutnost úpravy zdrojáku, aby to fungovalo na PHP 5.3. Třešničkou je pak i přítomnost českého překladu v zipu TinyBrowser, byť web tvůrců o ní mlčí. Prostě nádhera - rozhodně v porovnání s výše uvedenými pluginy, se kterými jsem se mnohdy natrápil dlouhé hodiny. K tomu jako bonus možnost ovládat editor externě (nejen) přes jQuery - viz příklad č. 23 na webu TinyMCE.

Tím vše zdaleka nekončí. Kdo si již hrál s podobnými pluginy pro TinyMCE ví, že je zde velmi užitečná funkce file_browser_callback, jež stačí v initu nastavit na TinyBrowser (viz kompletní zdroják v příkladu - odkaz na konci článku) a při vkládání odkazu (přes Vložit odkaz) máte možnost tímto zavolat editor a vložit odkaz na interní soubor v rámci serveru. Jen upozorním, že v defaultním nastavení jsou složky pro obrázky / soubory / média (flash apod.) odděleny. Tzn. že když nahrajete obrázek v obrázcích, nemůžete na něj vložit i link pohodlně přes TinyBrowser, ale pouze ruční úpravou URL - ale tohle si každý může nastavit dle libosti v config_tinybrowser.php. V závěru této spanilé jízdy je třeba dále podotknout, že TinyBrowser je také plně funkční pro FCKeditor (který mě však nikdy neoslovil), jež se však od letošního roku přejmenoval na CKEditor a líbí se mi ještě míň, než kdysi.

Kompletní náhledy TinyBrowseru

TinyBrowser - přehled obrázkůTinyBrowser - upload obrázků
Přehled obrázků
Upload obrázků
  
TinyBrowser - editace/mazání obrázkůTinyBrowser - editace/mazání adresářů
Editace obrázků
Editace adresářů

Jak nastavit TinyMCE a TinyBrowser

Nebudu konkrétně popisovat, co jaké nastavení dělá a proč jej tam mám, to ani není smyslem článku. Můj init soubor pro TinyMCE je poněkud ořezaný oproti tomu, co vše TinyMCE umí - ale to vše má svůj důvod - čím větší volnost dáte člověku při práci s editorem, tím více a rychleji celý web pomrví.

Init pro TinyMCE

V nastavení TinyMCE pro zprovoznění TinyBrowseru je nutná jediná věc - přidat tento řádek: file_browser_callback : "tinyBrowser". Spíše pro okrajovou informaci však uvádím celý můj init TinyMCE z live příkladu:

tinyMCE.init({
						 
	language : "cs",
	entity_encoding : "raw",
	entities : "60,lt,62,gt,160,nbsp,38,amp",
	mode : "exact",
	elements : "editor",
	theme : "advanced",
	convert_fonts_to_spans : "true",
	remove_script_host : "false",
	plugins : "safari,table,advlink,advimage,searchreplace,contextmenu,paste,fullscreen,visualchars,nonbreaking,media,xhtmlxtras,paste,iespell,preview,fullscreen,inlinepopups,smsymbol,smeditimage,smlinebreak",
	content_css : "../css/editor.css",
	paste_create_paragraphs : true,
	paste_create_linebreaks : false,
	paste_convert_middot_lists : true,
	paste_use_dialog : false,
	paste_auto_cleanup_on_paste : true,
	paste_convert_headers_to_strong : false,
	paste_strip_class_attributes : "all",
	paste_remove_spans : true,
	paste_remove_styles : true,
	cleanup : true,
	verify_html : true,
	relative_urls : false,
	document_base_url : "",
	theme_advanced_blockformats : "p,h2,h3,h4,div",
	custom_undo_redo : false,
	width: 700,
	height: 450,
	theme_advanced_disable : "",
	theme_advanced_buttons1 : "bold,italic,strikethrough,|,bullist,numlist,indent,outdent,|,styleselect,formatselect,|,cleanup,code,fullscreen",
	theme_advanced_buttons2 : "cut,copy,paste,pastetext,pasteword,|,search,replace,|,undo,redo,|,link,unlink,|,anchor,image",
	theme_advanced_buttons3 : "tablecontrols,|,sub,sup,|,nonbreaking,visualchars,charmap,|,smsymbol,smeditimage,smlinebreak",
	tab_focus : ':prev,:next',
	plugin_insertdate_dateFormat : "%Y-%m-%d",
	plugin_insertdate_timeFormat : "%H:%M:%S",
	theme_advanced_resize_horizontal : false,
	theme_advanced_resizing : true,
	theme_advanced_toolbar_location : "top",
	theme_advanced_toolbar_align : "left",
	theme_advanced_statusbar_location : "bottom",
	theme_advanced_path_location : "bottom",
	theme_advanced_path : true,
	nonbreaking_force_tab : true,
	apply_source_formatting : true,
	fix_table_elements : true,
	fix_list_elements : true,
	file_browser_callback : "tinyBrowser"
	
});

Config pro TinyBrowser

Co se týká nastavení TinyBrowseru, tak zde je nutné nastavit 3, maximálně 4 proměnné:

  • relativní cestu k adresáři s obrázky - $tinybrowser['path']['image']
  • k adresáři se soubory - $tinybrowser['path']['file']
  • k adresáři s médii (avi, flv, wmv atd.) - $tinybrowser['path']['media']
  • a v případě, že nemůžete použít výchozí $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'], nastavíte si ručně relativní cestu od rootu serveru k rootu vašeho webu webu pomocí $tinybrowser['docroot']
// Default is rtrim($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'],'/') (suitable when using absolute paths, but can be set to '' if using relative paths)
$tinybrowser['docroot'] = rtrim($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'],'/');
//$tinybrowser['docroot'] = '/data/www/domeny/domain.ltd/www';

// File upload paths (set to absolute by default)
$tinybrowser['path']['image'] = '/labs/docs/obrazky/'; // Image files location - also creates a '_thumbs' subdirectory within this path to hold the image thumbnails
$tinybrowser['path']['media'] = '/labs/docs/media/'; // Media files location
$tinybrowser['path']['file']  = '/labs/docs/soubory/'; // Other files location

O TinyMCE by se toho dalo napsat spoustu, ale věřím, že tento článek bude k užitku těm, kteří tento editor používají a hledali funkční, free a user-friendly řešení pro správu a upload souborů a obrázků. Nastavení je krajně triviální, plugin stačí jen stáhnout, nahrát do složky plugins, nastavit config, přidat jeden řádek v tiny_mce_init.js a vše okamžitě funguje. 

Živá ukázka:
Jak funguje TinyMCE 3.2.7 a TinyBrowser 1.41 se můžete nyní sami podívat
.

Komentáře

Jan Rozehnal
25. září 2009, 21:54

No tohle je prostě paráda, začínám o něm uvažovat. TinyMCE mám rád jako wysiwyg, používám jej v Textpatternu a tohle je dokonalý.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
25. září 2009, 22:13

@Jan Rozehnal: Jako opravdu je, ale co se týká Textpatternu – tak nasadit se to samozřejmě dá, ale u TXP se mi líbil (teda líbil – trochu hardcodingu a pak se mi líbil) plugin do TinyMCE – txpimage, byť je pravda, že nebyla možnost vložit přímý odkaz na soubor, ale pouze na obrázek.

Na druhou stranu máš asi kus velké pravdy, takhle provážeš i “files” adresář. Jedinou nevýhodou (možná i výhodou) je zrušit v TXP záložku “obrázky”, protože pak ti jsou k víceméně ničemu obrázky nahrané přes tuto záložku, neboť si je přes TinyBrowser můžeš lehce smazat. Přemýšlím… tak možná spíš nevýhoda – už se ti nebudou automaticky generovat náhledy, což není (z mé zkušenosti) pro klienty vůbec user-friendly. Ale cesta se najde.

Energys
14. říjen 2009, 13:53

No skusal som to rozbehnut, vsetko som spravil podla navodu, ikonka brovseru sa mi zobrazi vedla riadku url, lenze ked nan kliknem neotovri sa browser :( kde robim chybu ?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
14. říjen 2009, 14:09

@Energys: Chce to zapnout ve Firefoxu Firebug a třeba se tam objeví nějaká chyba v javascriptu. Často bývá zásadní chyba v relativních/absolutních cestách. Případně se JS skript hadá s jiným JS frameworkem. Pokud tam nějaký máte, zkuste přehodit pořadí načítání JS skriptů v HEAD, aby první byl framework a až poté JS skripty pro TinyMCE (takový problém jsem měl když jsem kdysi používal framework Prototype).

Guest97531
20. říjen 2009, 19:48

to energys: mel jsem stejny problem hlupak jsem neuploadnul browser by:
<script type=“text/javascript” src=“tiny/plugins/tinybrowser/tb_tinymce.js.php”></script>
no nic. Mam ale takovy problem ze mi pri uploadu obrazku neuklada thumbnail nevi nekdo proc? :(

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
20. říjen 2009, 20:30

Někdy bývá problém s právy, že skript nemůže vytvořit složku _thumbs a nastavit ji správný CHMOD. Často pomůže výchozí složce do níž celý skript přistupuje dát chmod 777.

tsg
23. říjen 2009, 08:49

Rovnako mam problem s thumbs, rucne som vytvoril _thumbs + chmod 777. No nevytvori nahlad, aj ked napise, ze “1 nové náhľady obrázkov boli generované.”.Mam nastavene:
$tinybrowser[‘docroot’]=rtrim($_SERVER[‘DOCUMENT_ROOT’],’/www/’);
$tinybrowser[‘path’][‘image’] = ‘/www/useruploads/’;
a pokial som nenastavil:
$tinybrowser[‘link’][‘image’] = ‘/useruploads/’;
nechcelo zobrazit spravnu url obrazka.
Ktoru cestu este kde nastavit?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
23. říjen 2009, 09:05

@tsg: Než se trápit z testováním cest je lépe ji nastavit natvrdo od kořene rootu serveru, tzn. např.:
$tinybrowser[‘docroot’] = ‘/data/www/domeny/domain.tld/www’;

Patrik
25. říjen 2009, 23:22

Ahoj, chci se zeptat, dá se TinyBrowser připojit jen k input poli? Myslím tím pro nahrávání obrázku mimo TinyMCE.
Nebo případně jiný plugin který to umí?

Díky moc za každou radu:-)

Patrik

Jakub
20. listopad 2009, 00:25

Díky za dobrý tip!
Hned jsem to zkoušel implementovat do svého webu ale nezobrazují se mi náhledy. Při nahrání se fotka uloží, vygeneruje se náhled, ale v TinyBrowseru se mi nezobrazí náhled – jako by náhled neexistoval.
Nevíte čím by to mohlo být?

Struktura souborů je takováto:
www.domena.cz/moduly/tinymce/ – skripty pro tinymce
www.domena.cz/moduly/tinymce/plugins/tinybrowser/ – skripty pro tiny browser
www.domena.cz/fotky/ – zde jsou fyzicky umístěné JPG soubory
www.domena.cz/administrace/ – zde je admin na nahrávání fotek

díky za jakoukoli radu.
Zkoušel jsem všelijaké kombinace nastavení, ale nic nezabralo.
Nastavoval jsem $tinybrowser[‘docroot’] = ‘’;
$tinybrowser[‘path’][‘image’] i document_base_url, ale nic.

dj-phaser
23. listopad 2009, 08:00

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu. Mám redakční systém na správu obsahu více domén. Systém je na jednom serveru a je pro všechny domény společný. Každý uživatel, který spravuje obsah svých stránek by měl mít k dispozici Tiny MCE + Tiny Browser. A zde je problém. Potřeboval bych pro každého uživatele určit složku, do které se budou ukládat fotky, videa atd. Každý uživatel bude mít jinou složku. Existuje nějaká možnost nastavit v config_tinybrowser.php dynamicky cestu ke složce pro právě přihlášeného uživatele? Nejak se mi nepodařilo hodit do config_tinybrowser.php svoji SESSION s názvem složky. Nevíte někdo jak na tento problém?

Patrik
28. listopad 2009, 18:00

Ahoj,

taky jsem válčil s náhledy, soubory to nahrálo, ale náhled nikoliv.
Pomohla uprava konfiguráku:

// Default is rtrim($_SERVER[‘DOCUMENT_ROOT’],’/’) (suitable when using absolute paths, but can be set to ‘’ if using relative paths)
//$tinybrowser[‘docroot’] = rtrim($_SERVER[‘DOCUMENT_ROOT’],’/’) . ‘/tiny’;
$tinybrowser[‘docroot’] = ‘e:/xampplite/htdocs’;

// Folder permissions for Unix servers only
$tinybrowser[‘unixpermissions’] = 0777;

// File upload paths (set to absolute by default)
$tinybrowser[‘path’][‘image’] = ‘/tiny/useruploads/images/’; // Image files location – also creates a ‘_thumbs’ subdirectory within this path to hold the image thumbnails
$tinybrowser[‘path’][‘media’] = ‘/tiny/useruploads/media/’; // Media files location
$tinybrowser[‘path’][‘file’] = ‘/tiny/useruploads/files/’; // Other files location

// File link paths – these are the paths that get passed back to TinyMCE or your application (set to equal the upload path by default)
$tinybrowser[‘link’][‘image’] = ‘http://localhost/tiny/useruploads/images/’; // Image links /x/
$tinybrowser[‘link’][‘media’] = ‘http://localhost/tiny/useruploads/media/’; // Media links
$tinybrowser[‘link’][‘file’] = ‘http://localhost/tiny/useruploads/files/’; // Other file links

Pak to začalo fungovat jak mělo.-)
BTW: snad je vidět co jsem změnil.-)

archie
7. prosinec 2009, 17:11

tak jsem tez zkousel zprovoznit tiny mce s tiny browserem. Vsechno funguje az ne upload obrazku..vidim jen prazdnej ramecek bez jaky koli moznosti nejaky obrazek vybrat..netusi nekdo?

Petr
5. leden 2010, 23:02

to Archie: nepoužíváš náhodou SeaMonkey? Měl jsem ten samý problém, hledal jsem kde může být chyba v konfiguraci a nakonec mě napadlo zkusit jiný prohlížeč. A najednou mi to funguje.

ata
8. únor 2010, 23:25

Dobrý den!
…jako redakcni system pouzivam mnews, kde je zaimplementovan tinybrowser i tinymce, ale rad bych , a to neumim, sem vsadil novou verzi, tak jako na: https://www.profimagazin.cz/labs/tinymce-tinybrowser-example-1.html . Vse zde funguje bezva, akorat bych rad u vkladani obrazku, chtel zadavat class a rel…. :) Nevim , zda se vyjadruji srozumitelne…:) Dekuji za radu!

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
9. únor 2010, 07:36

ata: Rozumím. Ale v podstatě není co řešit, neboť to tam již je. TinyBrowser je o vkládání obrázků, ale odkaz a href vkládáš přes “Vložit odkaz”, kde máš jak select pro class, tak v poslední záložce rel atribut – případně hardcodovat index.htm v tomto pluginu a dopsat si vlastní rel.

Tomáš
26. duben 2010, 10:19

Ahoj, hledám nějaký WYSIWYG editor, který by uměl pracovat i s PHP. Jde mi o to, že mám udělaný web v PHP a rád bych měl možnost na něm jednoduše upravovat texty atd. bez znalosti programování. Funguje tohle v nějakém WYSIWYG editoru?

Všem děkuji za info, s pozdravem T.

Marek
27. květen 2010, 18:48

Dobry den … prosim poradte mi … chci vyuzivat tinybrowseru na svem webu ale nedari se mi ho spustit. v tinymce se objevi ikona ale po klinuti se nic nedeje. zkousel sem ruzne predelavat linky a tak a nefunguje. Taky nevim co mam napsat do configu $tinybrowser[‘docroot’] , mam tam slozku kde je ulozeny tinybrowser ale nevim jestli to je spravne … nemate nekdo nejake tipy co bych mohl mit blbe?

Petr
7. červen 2010, 09:39

Dobrý den, postrádám v TinyMCE editoru vytvořit v jednom kroku náhled obrázku s odkazem na velký obrázek. Alespoň v FCKeditoru to tak fungovalo – v jedné záložce jsem nastavil náhledový obrázek a v druhé plný obrázek. Můžete sem prosím napsat, zda existuje nějaké řešení? Děkuji

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
7. červen 2010, 10:12

Bohužel o ničem takovém nevím. Před 3 roky jsem si hardcodoval jeden plugin, který byl určen to TinyMCE ovšem pouze ve spolupráci s CMS Textpattern, který mi pak dělal přesně to, co chcete. Bylo to přímo navázáno na DB, kde se počítalo, že obrázek má jak originální rozměry, tak vygenerovaný náhled. Mohu tedy maximálně dát odkaz na plugin do Textpatternu, který toto dělá a bude nutné to nastudovat: hak_tinymce

Plugin však umožňoval pouze vložení buď náhledu nebo originálního obrázku – ovšem přidat třetí možnost pro vložení náhledu s odkazem na originální obrázek už byla víceméně prkotina. Vypreparovat to samostatně ale bude asi nemalý problém.

raddimm
11. červen 2010, 10:44

dobry den – nevite jestli se neco zmenilo v ramci podminek ci zpoplatneni tinybrowser? najednou mi na zadnem z webu kde fungoval nejde zalozka upload (objevi se cista, prazdna)

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
11. červen 2010, 11:25

Je to “bohužel” tak. Nová verze TinyBrowser 1.42 je již zpoplatněna – dodejme však, že směšnou částkou. Pokud budou autoři nadále vyvíjet plugin, tak je to cena více než přátelská, byť tam osobně postrádám nemálo funkcí a zřejmě nás to donutí vyvinout vlastní plugin.

Více informací o cenách: TinyBrowser 1.42

NET-VOR
20. leden 2011, 16:09

TinyBrowser je jednoznačně nejlepší, co se nabízí (nepočítám-li oficiální placené pluginy od moxiecode), bohužel je to stále zabugovaná ošklivá věc. Že je to zpoplatněné, mi nevadí, že musím psát autorovi a hlásit chyby, mi vadí, stejně tak jako to, že tempo vývoje a zpracování patchů není nijak závratné.

Neustálé problémy při nahrávání (jednou proto, že soubor obsahuje příponu s velkými písmeny, podruhé kvůli chybnému zpracování hlavičky ad.), v browseru sice jdou vytvořit adresáře, ale už nejdou zvolit jako místo, kam to chci nahrát, poslední novinka z beta verze 1.43 je, že vše funguje bezvadně, ale klikat na obrázek můžu jak chci, stejně se mi nevloží. Je to fakt k vzteku.

Nevíte někdo o něčem, co se dá používat, vývoj nestagnuje a má to nějakou podporu?

Díky
Michal

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
21. leden 2011, 08:21

Pravdou je, že TinyBrowser si díky placenému vývoji dostal úplně jinam než měl.

Každopádně pro všechny zklamané mám radostnou zprávu. Vývoj našeho pluginu, který umí i to, o čem jste ani nesnili je téměř u konce. Již brzy.

Již brzy…

Petr
17. duben 2011, 20:25

Jak to vypadá s tím pluginem?

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
17. duben 2011, 20:36

Blížíme se do finále. Ovšem i tak to zabere cirka ještě 3 týdny, než to půjde ven.

Matěj
24. duben 2011, 12:00

Tak to jsem zvědavý, snad bude i lehká implentace + návod :-)

Jboob
3. říjen 2011, 14:45

Dobrý den,
protože ne zcela úspěšně bojuji s TinyBrowserem, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s vaším avizovaným pluginem?
Děkuji za odpověď.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
4. říjen 2011, 08:05

Pravdou je, že projekt šel trochu stranou díky jiným projektům jako je Facebook eshop a jiným, na kterých pracujeme. Světla světa plugin spatří bohužel až za 2 měsíce.

Miroslav Šedivý
13. prosinec 2011, 09:03

Zdravím, řeším teď problém s tinybrowserem. Nefunguje mi upload do podadresářů vytvořených přes tinybrowser, i přímo na serveru. Právy to není. Dokonce mi Lunarvis poslal i verzi 1.43 beta, ale tam to stále nefunguje. Když jsem se koukal do zdrojáků, tak je tam dost nesmyslná kontrola adresářů.

Funguje vám někomu upload do subadresářů? Předem dík.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
6. březen 2012, 07:18

Už jen týden nás dělí od spouštění webu pro náš plugin, který jak věříme posune způsob správy obrázků a souborů na jinou úroveň v TinyMCE.

Redaktor ovsem.netAutor článku Jiří Melčák
31. květen 2012, 13:46

Tak hotovo. Protáhlo se to, ale věříme, že to stojí za to. Verze pro TinyMCE je hotová. Plugin i web se jmenuje:

PlugoBrowser

Plugin toho umí hodně: multiupload, individuální nastavení rozměrů náhledů s možností změny při vkládání dle potřeby, možnost vložit obrázek s automatickým odkazem na zvětšeninu do jakéhokoliv lightboxu, který používáte; bohaté možnosti nastavení, atd.

V plánu je aktuálně vývoj pro CKEditor (bývalý FCKeditor), případně do další editory jako WYMeditor apod. To však postupně.

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu