Webdesign | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Zaujměte své čtenáře pěknou a kvalitní RSS ikonou

Lenka Melčáková | 1. srpen 2008 | 11 237× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Používání RSS kanálů je velice rozšířenou a hlavně oblíbenou formou, jak sledovat své oblíbené stránky a být vždy v obraze, když se někde objeví nový článek či zpráva. Na druhou stranu majitélé stránek, serverů a blogů by tuto službu neměli opomíjet a můžou si být jisti, že své čtenáře velice potěší zprovozněním RSS kanálů na svých stránkách. Pravidlený návštěvník, tak bude vždy a včas informován o nových aktivitách na jeho oblíbených www stránkách. I přesto však je mnoho lidí, kteří zatím neměli možnost poznat nebo dokonce neznají tento užitečný webový zdroj, co ušetří spoustu času při brouzdání po internetu.

Náš Profimagazin RSS Robot

Pouze pracovní verze. Ještě na něm pracujeme, abychom ho mohli poskytnout ke stažení.

Náš RSS Robot

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu