Webové aplikace | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


BrowserShots aneb jeden web na tisíc způsobů

Jim | 17. srpen 2009 | 19 677× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 4.7 (6 hlasů)

Kódování stránek je bezesporu příjemný způsob, jak (ne)efektivně zabít několik pracovních dnů - tedy minimálně v případě, že si chcete být jisti čistotou kódu a správným zobrazením na straně uživatele. Správný zápis kódu je víceméně jeden, nicméně interpretace prohlížečů je různá a jen v nejhorších nočních můrách si matně dokážu představit situaci, že komplet nakódovaný web si pěkně otestuji na všech možných variantách OS a zejména prohlížečů a jejich verzích.

browsershots.png

Celý článek »

ScreenToaster - tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší

Lenka Melčáková | 8. leden 2009 | 18 865× zobrazeno | 1 komentář
Hodnocení: 5.0 (4 hlasy)

Tvorba videotutoriálů už nemůže být jednodušší, dělí vás od ní pouze registrace na ScreenToaster.com. ScreenToaster je online služba, zdarma umožňující zachytit a nahrát video vaší činnosti na monitoru doslova jediným kliknutím. Nejedná se sice o nic nového, takových programů existuje mnoho, ale tato služba je výjimečná právě tím, že je online a zdarma, není třeba žádné stahovaní ani instalace a prostě pro rychlou tvorbu video návodu je naprosto dostačující. Všechny vytvořené video screenshoty můžete sdílet přímo na stránkách ScreenToasteru, což vzhledem k téměř nulové české komunitě asi nebude to nejzajímavější. Mnohem zajímavěji se však jeví brzy připravovaný export videa na Youtube, dále jejich tým vývojářů neustále pracuje na zlepšování plynulosti a kvality aplikace, na vylepšeném nahrávání zvuku a titulků a také snímání webovou kamerou. Mimojiné byl ScreenToaster vyhodnocen jako nejužitečnější online aplikace roku 2008.

ScreenToaster - snímání obrazovky

Celý článek »

Free online konvertory dokumentů, hudby a videa

Lenka Melčáková | 2. leden 2009 | 45 410× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Pokud potřebujete převést své dokumeny a soubory do jiných datových formátů, nabízíme vám přehled vybraných free online konvertorů, které vám umožní téměř neozmezný převod všeho možného online a zdarma. Některé z nich navíc nabízí po registraci a zaplacení vybraného paušálu další rozšířené možnosti jako např. online uložiště pro vaše soubory. Využití placených služeb může být velmi výhodné zejména pro firmy, kde pracují s datovými formáty, které poté musí převádět do jiných. Firmám tak může odpadnout případná investice do běžného komerčního softwaru. Pro běžné uživatele povětšinou bohatě postačí základní verze.

Webové aplikace, widgets, tools, freeware

Celý článek »

Vytvořte si náhledy webových stránek online

Lenka Melčáková | 1. leden 2009 | 15 393× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Programů pro tvorbu náhledů www stránek je sice mnoho, ale většina z nich se musí instalovat a v dnešní době je ztráta času zdržovat se instalováním programu na tak banální věc jako je náhled internetové stránky. Proto se na internetu objevují stále více instantní (online) aplikace, které odvedou stejnou práci mnohem rychleji, bez nutnosti instalace. Proto přicházím se dvěma online aplikacemi na tvorbu náhledů www stránek. A i přesto, že jsou to BETA verze, tak svoji práci odvedou kvalitně.

Online generátor náhledů internetových stránek

Celý článek »

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu