BrowserShots aneb jeden web na tisíc způsobů | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


BrowserShots aneb jeden web na tisíc způsobů

Jim | 17. srpen 2009 | 19 584× zobrazeno | 4 komentáře
Hodnocení: 4.7 (6 hlasů)

Kódování stránek je bezesporu příjemný způsob, jak (ne)efektivně zabít několik pracovních dnů - tedy minimálně v případě, že si chcete být jisti čistotou kódu a správným zobrazením na straně uživatele. Správný zápis kódu je víceméně jeden, nicméně interpretace prohlížečů je různá a jen v nejhorších nočních můrách si matně dokážu představit situaci, že komplet nakódovaný web si pěkně otestuji na všech možných variantách OS a zejména prohlížečů a jejich verzích.

browsershots.png

A přesně k tomu se hodí nenápadná utilitka na webu browsershots.org. Zadáte požadovanou adresu, vyberete si pod operačními systémy prohlížeče včetně verzí (na výběr jsou i další užší specifikace), které vás zajímají a jejich odesláním ke zpracování poškrábete za uchem Alexu zvýšeným trafficem, který vám během následujících minut naservíruje až pod nos požadované screenshoty. Kromě rychlého náhledu máte možnost si je souhrnně stáhnout k sobě na počítač, takže v případě, že se chcete probojovat se svým designem na nějaký showcase web (mimochodem, browserhots.org má i svůj vlastní showcase), nemusíte se již nikdy trápit s vytvářením náhledu.

browsershots1.jpg

Celý systém funguje velmi prostě. Říkejme mu social network, do které jsou zapojeny počítače z celého světa, přičemž každý registrovaný systém má známou konfiguraci, operační systém a prohlížeč včetně verze. Obyčejný návštěník má službu zdarma, naopak registrovaný systém dostává za svou účast na screenshotech nějakou tu "kačku". Záleží tedy na vás, zda si potřebujete zadarmo otestovat zobrazování na různých systémech či nahnat trochu traffic nebo zda máte naopak chuť se aktivně zapojit a třeba vydělat nějaký ten dolárek za poskytnuté služby síti. Nutno podotknout, že ne všechny screenshoty jsou ale stoprocentní, někdy najdete i bílou stránku, případně nějaké okno se systémovou hláškou, ale rozhodně to je asi nejsnazší cesta, jak se dostat rychle a zdarma k náhledům, které by Vás jinak stály přinejmenším hromadu nervů.

browsershots2.jpg
 browsershots3.jpg

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Johnyz
6. září 2009, 02:34

kurde nechci nadavat, ale prohlizece by to mely ujednotit, …. uz me s..e, ze kazdy prohlizec ma drobne odchylky a koderi si na to musej davat setsakramentsky bacha a navic tim ztraci drahocenne hodiny casu …

Radoslav Holan
1. říjen 2009, 01:06

A ještě jsou u klientů za pitomce :) Ale to je holt už náš úděl. Vývoj internetu a jeho aplikací je hodně rychlý, vývojáři prohlížečů se na to snaží reagovat, tudíž chrlí další a další verze, ale ne všichni uživatelé počítače jsou nadšenci IT a to je ten problém. Někoho, kdo si dvakrát do týdne vleze na poštu na seznam a čas od času někam mrkne na novinky patrně nebude trápit, že používá IE6, přičemž už jsou venku IE7, IE8… Tak to prostě je… Zajímal jsem se na vztah některých webdesignerů doma i ve světě k prohlížečům a většinou, pokud na tom zákazník nelpí, například téměř ignorují IE6. Téměř všichni jsou názoru, že to je prohlížeč, který je potřeba vymazat ze světa :)

niobi
14. říjen 2010, 19:44

Radoslave: mám stejný názor. :) .. Ale na druhou stranu je zde již několik možností jak různé chybky v implementaci obejít ať již jen css hacky a podobnými až po jQuery a podobné, jak začínám poznávat nyní :)

Carl114
18. říjen 2011, 15:58

Sice to někdy trvá i 3 hodiny, ale pořád je to nejlepší služba co znám. Přibližně 70 obrázků s webem z různých prohlížečů a verzí. To ulehčí hodně práce a problémů.

Jen bych doplnil pro ty, kteří mají problém s IE — http://ipinfo.info/netrenderer/ — parádní web na otestování různých verzí IE a to ihned. Nedávno jsem našel, když jsem ladil horní lištu na svém blogu pro IE 8.

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu