Free online konvertory dokumentů, hudby a videa | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Free online konvertory dokumentů, hudby a videa

Lenka Melčáková | 2. leden 2009 | 45 300× zobrazeno | Bez komentáře
Hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Pokud potřebujete převést své dokumeny a soubory do jiných datových formátů, nabízíme vám přehled vybraných free online konvertorů, které vám umožní téměř neozmezný převod všeho možného online a zdarma. Některé z nich navíc nabízí po registraci a zaplacení vybraného paušálu další rozšířené možnosti jako např. online uložiště pro vaše soubory. Využití placených služeb může být velmi výhodné zejména pro firmy, kde pracují s datovými formáty, které poté musí převádět do jiných. Firmám tak může odpadnout případná investice do běžného komerčního softwaru. Pro běžné uživatele povětšinou bohatě postačí základní verze.

Zamzar

Známý, velice příjemný a jednoduchý konvertor Zamzar umožňuje převod desítek formátů online a zdarma do velikosti 100 MB. Odkaz na převedený soubor odešle na e-mail se lhůtou 24 hodin na jeho vyzvednutí. Podporuje opravdu mnoho formátů od dokumentů, obrázků, hudby až po videa a archivační soubory. Pokud však potřebujete převést soubory větší jak 100 MB je možné si Zamzar předplatit - nabízí 3 různé předplatné od $7 do $49 za měsíc, čímž se postupně zvyšuje jak maximální velikost souboru, počet paralelně běžících převodů, tak navíc získáte online uložšitě (5 - 100 GB) pro své soubory. Zamzar toho umí opravdu mnoho a zasloužil by článek jen o něm. Rozhodně vyzkoušejte, určitě se vám bude hodit např. převod .DOCX (Microsoft Office 2007) do starších verzi Wordu, případně převod mezi .ODT (OpenDocument) a .DOC.

Konvertor

Convert PDF to Word.net

Naprosto nejjednodušší převod z PDF do Wordu - nic víc, nic míň. Konvertované PDF si můžete stáhnout přímo z prohlížeče.

Konvertor

Media Converter

Media Converter sice nenabízí nepřeberné množství formátů, ale pro převod základních souborů bohatě postačuje. Je více zaměřený na media (video a hudební formáty), ale bez problémů překonvertuje i dokumentové soubory. Denně můžete zdarma konvertovat 10 souborů o maximální velikosti 100 MB. Po registraci a zaplacení (od $4/týden) se maximální velikost souboru zvýší na 500 MB a rozšíří se možnosti konverze medií i z dalších video portálů. Také navíc získáte 2 GB online úložiště.

Konvertor

Media-Convert

Konverzi 100% zdarma, bez registrace a s podporou desítek a desítek formátů nabízí Media-Convert . Nenechte se zmást celkem odpudivým a nepřehledným designem. Tato online aplikace umí opravdu téměř vše, rychle a bezpečně. Maximální velikost uploadovaného souboru je 150 MB

Neevia Technology

Neevia Technology nabízí konverzi PDF a obrázkových souborů. Maximální velikost uploadovaného souboru je pouze 1 MB, ale přidanou  hodnotou je možnost nastavení kompatibility PDF souborů (od PDF 1.2 po 1.6), zaheslování souboru, nastavení rozlišení v DPI a přidání vodotisku.

Konvertor

PDF Online

Další konvertor nabízející převod PDF souborů do Wordu a naopak z vybraných dokumentů (např. DOC, XLS, PPT, TXT, HTML, JPG, PNG, ...) do PDF. A po registraci umožňuje pomocí vygenerovaného javascriptového kódu, který po vložení do vašich webových stránek, nabídne návštěvníkům možnost uložit váš web do PDF formátu.

Konvertor

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Možné související články:

Přidat komentář

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu