Vytvořte si náhledy webových stránek online | Profi Magazín - webdesign, ikony, jquery, Textpattern


Vytvořte si náhledy webových stránek online

Lenka Melčáková | 1. leden 2009 | 15 343× zobrazeno | 2 komentáře
Hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Programů pro tvorbu náhledů www stránek je sice mnoho, ale většina z nich se musí instalovat a v dnešní době je ztráta času zdržovat se instalováním programu na tak banální věc jako je náhled internetové stránky. Proto se na internetu objevují stále více instantní (online) aplikace, které odvedou stejnou práci mnohem rychleji, bez nutnosti instalace. Proto přicházím se dvěma online aplikacemi na tvorbu náhledů www stránek. A i přesto, že jsou to BETA verze, tak svoji práci odvedou kvalitně.

Thumbalizr Beta

Online generátor náhledů internetových stránek

Jako první a také podle mne nejkvalitnější generátor uvádím Thumbalizr, který bez jakýchkoliv omezení nabízí nejvíce nastavení pro tvorbu náhledu a jednoduché ovládání. Vytvoří náhled jak viditelné části stránky, tak celé stránky - podle vámi zvolené šířky v pixelech. Naprosto dokonalé a dostačující.

Online generátor náhledů internetových stránek

Thumbizy Beta

Online generátor náhledů internetových stránek

Nejspíše jeden z nejznámějších instantních aplikací pro tvorbu náhledů www stránek. Odkazuje na něj nejvíce internetových magazínů, ale já jej i přesto řadím až za Thumbalizr z jediného důvodu. Neumožňuje nastavení vlastní šířky náhledu, což je natolik fatální chyba, že je pro mne tato aplikace bezcenná. Nabízí sice řadu efektů jako kulaté rohy nebo stín, ale tyto jsou udělané velice hrubě a vypadají dost nepěkně. I přesto může někomu vyhovovat a jedná se zatím o beta verzi, tak je možné, že si vývojáři této aplikace uvědomí nedostatky a snad postupem času dopracují tento produkt k dokonalosti.

Online generátor náhledů internetových stránek

Pokud se vám líbil tento článek můžete Profi magazín odebírat pomocí RSS.

Komentáře

Václav Makeš
2. leden 2009, 19:12

Chtěl bych ještě poukázat na pluginy do Firefoxu. To je další řešení, ale bohužel mnou používaný (Screengrab) neumí udělat náhled v určité šířce.

Nikola
1. červen 2011, 10:17

Velice dobrá služba, doporučuji. Niki

Komentáře jsou uzavřeny

Pracovní projekty

Bleskovky

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Kniha: jQuery Kuchařka programátora

Rád bych upozornil na zajímavou knihu, o kterou jsem zavadil. Jedná se o knihu s názvem jQuery Kuchařka programátora a je tedy zřejmé, co bude jejím obsahem. Nemá moc smysl cokoliv popisovat. Raději hned mrkněte do obsahu kapitol nebo zkoukněte ukázkovou kapitolu v PDF. Běžná cena je 590 Kč. Momentálně ji můžete online koupit za 502 Kč.

Textpattern.com redesignoval web

Textpattern

Oficiální stránky mého oblíbeného CMS Textpattern prošly redesignem - www.textpattern.com. Ještě je potřeba kompletně redesignovat celý výchozí admin a mohl by se Textpattern lehce vrátit na výsluní. Poslední verze Textpattern 4.2.0 sice podporuje skiny pro admin, ale abych byl upřímný, tak drtivá většina nestojí ani za stažení. Budu muset dodělat tu svou představu o adminu Textpatternu.

Guide to CSS support in e-mail clients

Guide to CSS support in e-mail clients

Tvorba HTML e-mailu rozesíláného především v podobě newsletteru představuje občas nemalé trápení a ladění, aby e-mail vypadal přesně tak, jak chcete nebo jak jste zamýšleli. Na serveru campaignmonitor.com jsou k dispozici tabulky (i ke stažení v PDF, ZIP) s podporou CSS selektorů a vlastností, které lze v nejpoužívanějších e-mailových klientech bezpečně používat.

Fascinující pohled na svět

The Big Picture

Na serveru Boston.com můžete v kategorii The Big Picture vidět fotografie zachycující atmosféru různých zemí, národností, přírodních jevů i katastrof, politiku, válku atd..

Vývoj produktů Apple v letech 1977-2008

Vývoj produktů Apple

Zajímavou podívanou vám nabídne článek, který shrnuje vývoj výrobků Apple, od stolních počítačů přes notebooky, až po jednotlivé periferie jako klávesnice a myš.

Zobrazit další bleskovky »

O všem na internetu